Yükleniyor...

Facebook’un Libra’sında Bir Ayrılık Daha!

Birleşik Krallık merkezli uluslararası telekomünikasyon devi Vodafone, Facebook tarafından oluşturulan küresel dijital para projesi Libra’nın yönetim konseyi olan Libra Birliği’nden ayrıldı.

Facebook Libra

Birleşik Krallık merkezli uluslararası telekomünikasyon devi Vodafone, Facebook tarafından oluşturulan küresel dijital para projesi Libra’nın yönetim konseyi olan Libra Birliği’nden ayrıldı. Vodafone, Libra’nın yönetim konseyi Libra Birliği’nden ayrılan sekizinci şirket oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk’in haberine göre, hem Libra hem de Vodafone cephesi şirketin artık konsorsiyumun bir parçası olmadığını doğruladı. Vodafone, daha önce Libra için ayrılan kaynakları çatısı altında çalışmalar yapan dijital ödeme hizmeti M-Pesa’ya ayıracak.

Vodafone’un diğer yedi şirketten farklı olarak, Libra Birliği’nden regülasyon endişelerden öte kendi ilgili hizmetine odaklanmak için ayrıldığı gelen bilgiler arasında. Projeden daha önce ayrılan şirketler ise PayPal, Mastercard, Visa, Mercado Pago, eBay, Stripe ve Booking Holdings olmuştu.

Facebook’un Libra’dan ayrılan şirketlerin yerini dolduracağın, 2020’de birliğe yeni üyelerin katılması bekleniyor. Bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, 1500’ün üzerinde şirketin Libra’ya katılabilmek için sırada beklediği ifade edilmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x