Anasayfa Haberler Facebook'un Libra'sının Katili Olarak Tanımlanan "Metal" Piyasaya Sürüldü!

Facebook’un Libra’sının Katili Olarak Tanımlanan “Metal” Piyasaya Sürüldü!

Kripto para ödeme uygulaması Metal tam sürümü ile piyasaya sürüldü. Metal, en genç Bitcoin milyoneri olarak bilinen Erik Finman’ın yanı sıra eski QuickCoin kurucu ortağı Marshall Hayner ile ortaklaşa hayata geçirildi.

Metal uygulaması eşler arası ödeme uygulaması olarak çalışacak ve Bitcoin başta olmak üzere Ethereum gibi birçok kripto para birimini destekleyecek. Uygulamanın desteklediği tek ödeme opsiyonuna sahip kripto para birimi ise Metal (MTL) olacak.

Finman’a göre, sosyal medya devi Facebook’un kripto parası Libra’nın katili olarak tanımlanan kripto para ödeme uygulaması Metal aslında Facebook’un yapmayı arzu ettiği şey.

Son dönemde kripto para ödeme uygulamalarına olan ilgi özellikle finans şirketleri tarafında artmış durumda. Facebook’un kripto para projesi Libra’ya Visa, MasterCard, PayPal gibi dev şirketlerin yatırım yapması bunun açık bir delili.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları