Yükleniyor...

Facebook Reklam Gelirlerinin Büyük Bir Kısmını Kaybetti

Cuma günü Facebook'un piyasa değerindeki 56 milyar dolardan fazla bir miktar, reklam verenlerin boykotlara katılması sebebiyle piyasadan silindi.

facebook 1

Cuma günü Facebook’un piyasa değerindeki 56 milyar dolardan fazla bir miktar, reklam verenlerin boykotlara katılması sebebiyle piyasadan silindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu miktar, Bitcoin’in şu anda 167 milyar dolar olan tüm piyasa değerinin neredeyse üçte birine denk geliyor.

Reklam Verenler Facebook’tan Ayrılıyor 

Zinciri altında 400’den fazla markanın bulunduğu, Londra merkezli tüketim malları devi Unileve; 2020’nin sonuna kadar reklamlarını bu platformların her ikisinden de çekerek Facebook ve Twitter’a büyük bir darbe vurdu.

Coca-Cola ve Verizon da dahil olmak üzere 90’a yakın reklam veren, zararlı içeriği azaltmadığı için Facebook’tan kaçtı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, platformun içerik dedektifliği çalışmalarını savundu ve güvenliğini sağlamak için yatırılan ‘milyarlarca doları’ işaret etti.

Ayrıca Zuckerberg, politikacılar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılarından gelen zararlı ve küfürlü yayınları etiketlemeye başlayacağını duyurdu.

Daha önce de milyarder, Twitter ABD Başkanı Donald Trump tarafından Mayıs ayında yayınlanan tweet’i işaretledikten sonra, sosyal medyanın ‘gerçeğin hakemi’ olmaması gerektiğini iddia etti. Facebook diğer teknoloji devleriyle karşılaştırıldığında daha rahat ilişkilere sahiptir.

Zuckerberg geçen Ekim ayında Libra kripto para birimi hakkında Trump ailesiyle gizli bir akşam yemeği yediler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x