Anasayfa Kripto Para Haberleri Facebook Reklam Gelirlerinin Büyük Bir Kısmını Kaybetti

Facebook Reklam Gelirlerinin Büyük Bir Kısmını Kaybetti

ABONE OL:google-news

Cuma günü Facebook’un piyasa değerindeki 56 milyar dolardan fazla bir miktar, reklam verenlerin boykotlara katılması sebebiyle piyasadan silindi.

Bu miktar, Bitcoin’in şu anda 167 milyar dolar olan tüm piyasa değerinin neredeyse üçte birine denk geliyor.

Reklam Verenler Facebook’tan Ayrılıyor 

Zinciri altında 400’den fazla markanın bulunduğu, Londra merkezli tüketim malları devi Unileve; 2020’nin sonuna kadar reklamlarını bu platformların her ikisinden de çekerek Facebook ve Twitter’a büyük bir darbe vurdu.

Coca-Cola ve Verizon da dahil olmak üzere 90’a yakın reklam veren, zararlı içeriği azaltmadığı için Facebook’tan kaçtı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, platformun içerik dedektifliği çalışmalarını savundu ve güvenliğini sağlamak için yatırılan ‘milyarlarca doları’ işaret etti.

Ayrıca Zuckerberg, politikacılar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılarından gelen zararlı ve küfürlü yayınları etiketlemeye başlayacağını duyurdu.

Daha önce de milyarder, Twitter ABD Başkanı Donald Trump tarafından Mayıs ayında yayınlanan tweet’i işaretledikten sonra, sosyal medyanın ‘gerçeğin hakemi’ olmaması gerektiğini iddia etti. Facebook diğer teknoloji devleriyle karşılaştırıldığında daha rahat ilişkilere sahiptir.

Zuckerberg geçen Ekim ayında Libra kripto para birimi hakkında Trump ailesiyle gizli bir akşam yemeği yediler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynaku.today
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,370TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar