Yükleniyor...

Facebook ve Amazon Hisseleri, Ekonominin Üstünde Performans Gösterdi

Son zamanlarda hisse senedi borsası ekonomiden daha iyi performans gösterirken; Facebook (NASDAQ:

facebook and amazon 1280x720

Son zamanlarda hisse senedi borsası ekonomiden daha iyi performans gösterirken; Facebook (NASDAQ: FB) ve Amazon (NASDAQ: AMZN) hisselerinin fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mevcut verilere göre, Facebook hisseleri şu an tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 230 doların üzerinde işlem görüyor. Bu performans, Facebook Mağazaları’nın başlatılmasından kısa bir süre sonra görüldü.

Ascent Servet Partners yöneticisi Todd Gordon, Facebook’un hareketinin yukarı yönlü olduğunu belirterek, FB hisselerinin “oldukça etkileyici” performans gösterdiğini belirtti.

Facebook Mağazaları, reklam verenlerin kriz nedeniyle daha az harcama yaptığı bir zamanda, sosyal medya devine yeni bir gelir kaynağı sağlıyor. Libra kripto para birimi projesinin başlamasına kısa bir süre kala, bu yeni gelir kapısı patladı denilebilir.

2.500 dolarlık performansı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Amazon, Facebook’tan daha iyi performans göstermeyi başarıyor. AMZN hisseleri, önce kısa süreli bir düşüş yaşadı ancak o zamandan beri toparlanarak 2.451 dolar seviyesini gördü.

E-ticaret devinin performansı, koronavirüs salgını ile talep arttıkça kazançlarını bildirmesiyle artışa geçti. Ayrıca ticaret devi krize tepki olarak, yaklaşık 4 milyar dolarlık ikinci çeyrek gelirlerinin tamamını kullanacağını açıkladı.

Borsa Ekonomiden Daha İyi Performans Gösterdi

Bu ay Goldman Sachs GSYİH tahminlerini düşürdü ve ABD’deki işsizlik oranının %25’e ulaşacağı konusunda uyardı. Credit Suisse ekonomistleri ise “büyüme düşüşü, mali rahatlamadan daha uzun sürecek” diyerek uyarıları sürdürdü.

Bank of America ekonomistleri, yılın ikinci çeyreğinde GSYİH’nın %40 oranında düşeceğini iddia ettikten sonra, durgunluğun “modern tarihte gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyeceğini” söyledi. Ancak S&P 500 endeksindeki büyük firmalar, beklenenden daha iyi sonuçlar verdiler.

Beklenenden daha iyi gelen sonuçlar, bazı analistlere göre borsalardaki artışı açıklıyor.