Yükleniyor...

Fancy iOS Uygulamasında Bitcoin ile Ödeme Kalktı

New-York bazlı e-ticaret sitesi Fancy, Apple'ın talebi üzerine iOS uygulamasından Bitcoin ile ödeme seçeneğini kaldırdı.

New-York bazlı e-ticaret sitesi Fancy, Apple’ın talebi üzerine iOS uygulamasından Bitcoin ile ödeme seçeneğini kaldırdı.

Uygulamanın 5 Mart tarihinde iOS için yayınladığı Version 3.3.0  güncellemesinde, güncelleme özetleri kapsamında Bitcoin ödemesinin kalktığı duyuruldu. 23 Ocak tarihinden beri Bitcoin ile ödeme kabul eden Fancy, bu ödeme şeklini duyurduğundan beri kullanıcıların bir numaralı alışveriş mecrası haline gelmişti. Şirket, Bitcoin ile kabul etmeye başladığından beri iOS ve Android mobil uygulamalarında da Bitcoin ödeme entegrasyonunun yapılacağını belirtmiş, bu özellik kapatılmadan önce de zaman zaman kullanıcılar tarafından Bitcoin ile ödemeler yapılmıştı.

Fancy iOS kullanıcıları, uygulamanın güncellemeden önceki kullanımlarında Bitcoin ile ödemelerde sorunsuz çalıştığını ısrarla belirtiyorlar. Fakat Apple’ın isteği ile uygulamadan Bitcoin ödemelerinin kalkması sonrası, kullanıcılar hâlâ Apple’ın Bitcoin’e karşı tutumunun değişeceğine olan umutlarını yitirmediler.

Aslında bu haberin geleceği başından belliydi, çünkü Apple, Bitcoin’e karşı olan negatif tutumunu son olarak Blockchain cüzdanını da iOS App Store’dan kaldırarak göstermişti.

Bitcoin toplulukları ise Apple’ın bu tavrına karşılık oldukça sinirli gözüküyorlar ve Apple ürünlerini boykot ederek tepkilerini gösteriyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x