Anasayfa Kripto Para Haberleri Fast Food Devi KFC DASH'ı Kabul Etmeye Başladı

Fast Food Devi KFC DASH’ı Kabul Etmeye Başladı

ABONE OL:google-news

Ünlü fast food devi Kentucky Fried Chicken (KFC), Venezüella’da bulunan restoranlarında DASH ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto para birimi ile yapılan ödemeler ilk önce Venezüella’nın başkenti Caracas’taki KFC’lerde kabul edilecek. Daha sonrasında ise 24 farklı bölgedeki KFC’lerde kabul edilmeye başlanacak.

DASH Merchant Venezuela, DASH Help ve DASH Text’in kurucu ortaklarından olan Alejandro Echeverria, KFC ile kurdukları ortaklığın üç aydan uzun bir çalışmanın bir sonucu olduğunu söylüyor. Echeverria, Venezüella’daki KFC restoranlarının ödemeleri DASH ile kabul edecek olmasının kripto para açısından büyük bir başarı olduğunun altını çiziyor.

Bilmeyenler için KFC’nin Venezüella’da DASH kabul eden ilk şirket olmadığını söyleyelim. Ünlü fast food devinden önce Papa John’s Pizza, Traki ve Subway gibi birkaç firma DASH ile işbirliği kurmuştu.

Hiperenflasyonla mücadele eden Venezüella’da kripto para birimleri giderek yaygın olarak kullanılır hale geldi. Ödeme olarak kabul edilen kripto paralar arasında başı çeken ise DASH. DiscoverDash’in sağladığı verilere göre, Venezüella’da DASH kabul eden işletme sayısı 2.445.

Echeverria, DASH’ın Venezüella’da hızla yayıldığını ve büyüdüğüne değinerek, öncelikle küçük işletmelerin ve aile şirketlerinin DASH ile ödemeleri kabul etmeye başladığını söylüyor. Son zamanlarda dev markalarında DASH ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlamış olması ise kripto para topluluğu tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakCCN
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

903BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
16,843TakipçilerTakip Et
490AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar