Yükleniyor...

FBI, Harmony Saldırganlarını Doğruladı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kuzey Kore ile bağlantılı iki grubun Harmony'nin hack'lenmesinden sorumlu olduğunu doğruladı.

FBI Harmony Saldirganlarini Dogruladi

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kuzey Kore ile bağlantılı iki grubun Harmony’nin hack’lenmesinden sorumlu olduğunu doğruladı.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, geçtiğimiz yıl meydana gelen birçok saldırının arkasındaki başlıca failler oldu. Bu bilgisayar korsanları 2022 yılında yatırımcıların milyarlarca dolar değerinde fonlarını çaldı. Harmony de Kuzey Koreli korsanların saldırısına uğrayanlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Harmony’nin Horizon köprüsü 100 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Failleriyle ilgili iddialar daha önce gündeme gelmiş olsa da FBI tarafından ilk kez bir açıklama yapıldı.

FBI, Harmony Bridge Saldırganlarını Buldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FBI, Kuzey Kore ile bağlantılı iki hacker grubunun Harmony Bridge’in 100 milyon dolarlık hack’lenmesinden sorumlu olduğunu doğrulayan bir rapor yayınladı.

FBI raporunda, kötü şöhretli Lazarus Group ve APT38 adlı saldırganların, 13 Ocak’ta Ethereum (ETH) cinsinden 60 milyon dolar değerinde fon aklamak için Railgun adlı bir gizlilik protokolünü kullandıklarını belirtti. Büro, bu fonların bir kısmının farklı kripto borsalarına gönderildiğini ve Bitcoin’e dönüştürüldüğünü kaydetti.

Harmony ONE Horizon Koprusu Kurtarma Planini Guncelliyor

Geçtiğimiz yıl boyunca, bu tür çapraz zincir köprüleri büyük oranda istismara maruz kaldı ve bilgisayar korsanları için kolay bir hedef oldu. Geçtiğimiz yıl zincirler arası köprülere yapılan 13 ayrı saldırıda 2 milyar dolardan fazla değerde kripto para çalındı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x