Yükleniyor...

FBI’dan DeFi Saldırılarına Karşı Uyarı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), DeFi platformlarına yönelik saldırılara odaklanan yeni bir uyarı yayınladı.

FBIdan DeFi Saldirilarina Karsi Uyari 1

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), DeFi platformlarına yönelik saldırılara odaklanan yeni bir uyarı yayınladı.

Kripto sektörü yaygınlaştıkça, kötü niyetli kişilerin sayısı da çoğalıyor. Bu da kaçınılmaz olarak güvenlik sistemlerinin ve dikkatlerin daha çok artırılmasını gerektiriyor. FBI da güvenliğin sağlanması için saldırılara karşı bir uyarı yayınladı.

FBI, Kullanıcıları DeFi Saldırılarına Karşı Uyardı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), siber suçluların DeFi’daki akıllı sözleşmelerdeki güvenlik açıklarından yararlandığını belirtti.

Ocak ve Mart 2022 arasında siber suçlular, neredeyse yüzde 97’si DeFi platformlarından olan 1,3 milyar dolarlık kripto para çaldı.

Federal Soruşturma Bürosu, siber suçluların saldırı başlatmak için kullandığı üç taktiği şu şekilde sıraladı:

  • Hırsızların dijital varlıklarda 55 milyon dolar kazandığı Ethereum DeFi Projesi bZx’e Kasım 2021 saldırısında olduğu gibi bir flaş kredi başlatmak.
  • Bu ayın başlarında Nomad köprüsü örneğinde görüldüğü gibi DeFi platformunun token köprüsündeki bir güvenlik açığından yararlanması.
  • Hırsızların 13.4 milyon dolar kazandığı Nisan 2022 Deus Finance istismarında olduğu gibi, bir dizi güvenlik açığından yararlanarak kripto para birimi fiyatlarını manipüle etmek.

FBI, kullanıcıların yatırım yapmadan önce DeFi platformlarını, protokollerini ve akıllı sözleşmelerini dikkatli bir şekilde incelenmesini gerektiğini de belirtti. Yatırımcıların belirli risklerin farkında olması gerektiğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner