Yükleniyor...

FCA, Kripto Düzenlemeleri Konusunda Aceleci Olunmaması Konusunda Uyardı

Birleşik Krallık düzenleyicisi Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), kripto piyasasını düzenlerken aceleci olunmaması konusunda uyardı.

fca kripto duzenlemeleri konusunda aceleci olunmamasi konusunda uyardi

Birleşik Krallık düzenleyicisi Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), kripto piyasasını düzenlerken aceleci olunmaması konusunda uyardı.

Financial Times tarafından aktarılan bir habere göre FCA Başkanı Charles Randell, kripto para piyasalarının düzenlemesi konusunda gereken hazırlık süresine dikkat çekti ve kripto şirketlerinin ihtiyaç duyduğu iyileştirmeler konusunda gerçekçi olma ihtiyacından bahsetti.

Randell ayrıca, kripto para piyasasındaki bazı yorumcuların hükumetin düzenlemeler konusunda daha uzlaşmacı olması çağrısı karşısında ise kurumun bağımsızlığını vurguladı.

Daha önce aktardığımız ve Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın açıkladığı üzere, ülkenin kendisini bir kripto merkezi olarak konumlandırma planı bulunuyor. Ancak sektör yorumcuları bu misyonu İsviçre ve Dubai gibi kripto merkezleri karşısında çok güçlü bulmuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner