Yükleniyor...

FCA Kripto Reklamları Üzerindeki Baskısını Artıracak

Blockchain ve kripto sektörü küresel düzenleyicilerin odak noktası olmaya devam ediyor.

FCA Kripto Reklamlari Üzerindeki Baskisini Artiracak

Blockchain ve kripto sektörü küresel düzenleyicilerin odak noktası olmaya devam ediyor. Son yılların en önemli teknolojik devrimlerinden birisi olan Blockchain ve onun birincil ürünü kripto paralar, finans ve bankacılık alanında yeni bir dönemin kapısını araladı. Ancak bu gelişim, küresel bankacılık ve finans alanında bir devrim yaratma potansiyeli taşıdığı kadar, kötü aktörlerin yatırımcıları yanıltma riskini de içeriyor. Bu noktada düzenleyicilere de bu yatırımcıları korumak düşüyor. Bu alanda birçok ülke yoğun çalışmalar yürütürken, bir açıklama da İngiltere’nin Mali Düzenleyicisi FCA‘dan geldi.

FCA Kripto Reklamları için Daha Sıkı Düzenlemeler Getiriyor

Kripto paralar konusunda bazı ülkeler düzenleme çalışmalarında daha rahat bir bakış açısı benimserken, bazı ülkeler tam tersi bir şekilde katı bir politika izleyebiliyor. Bu ülkelerin başında ise Çin geliyor. Diğer taraftan Bitcoin’i yasal ihale ilan eden El Salvador ise tam tersi bir politikaya sahip. Bu noktada İngiltere ise arada kalan ülkeler arasında. Bir taraftan küresel kripto merkezi olmak isteyen ülke, diğer taraftan yatırımcıyı da sonuna kadar korumak istiyor. Bu yüzden yanıltıcı reklamlara katı düzenlemeler getirme hazırlığı yapan Mali Davranış Otoritesi (FCA), yeni kurallarını hükümetin onayına sundu.

Konu hakkında yapılan basın açıklamasında şu detaylara yer verildi:

“Bu kuralların diğer yüksek riskli yatırımlar için olanlarla aynı yaklaşımı izlemesi muhtemeldir. Kripto yüksek riskli olmaya devam ediyor, bu yüzden insanlar kripto varlıklara yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner