Yükleniyor...
Sponsored

FCA’nın Kripto AML Şefi İstifa Etti

Kripto kara para aklama karşıtı (AML) kurallarının uygulanmasına öncülük eden Mark Steward, FCA'dan istifa etti.

FCAnin Kripto AML Sefi Istifa Etti

Kripto kara para aklama karşıtı (AML) kurallarının uygulanmasına öncülük eden Mark Steward, FCA’dan istifa etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain ve onun birincil ürünü kripto paralar, finans ve bankacılık alanında yeni bir dönemin kapıları aralanıyor. Bu gelişimin hızlı bir büyümesi göstermesi, küresel bankacılık ve finans alanında bir devrim yaratma potansiyeli taşıdığı kadar, kötü aktörlerin yatırımcıları yanıltma riskini de beraberinde getirdi. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) da 2021 yılında ülkedeki kripto firmaları için kara para aklamayla mücadele uyumu için denetim organı olarak görev yapmaya başladı.

FCA, Kripto AML Şefi Görevinden Ayrıldı

Geçtiğimiz günlerde yeni dijital varlık başkanını seçen FCA’nın kripto para aklamayla ilgilenen bölümünün şefi görevinden ayrıldı.

FCA, bugün yaptığı açıklamada, Mark Steward‘ın icra ve piyasa gözetiminden sorumlu icra direktörü olarak görevinden ayrıldığını duyurdu. Steward’ın yerini kimin alacağı konusunda ise bir bilgi verilmedi.

FCA, hali hazırda, fintech teklifleri için bir test alanı olan Regulatory Sandbox ve yenilikçi finansal ürünler için bir basamak olan Innovative Pathways gibi programlar aracılığıyla düzenlenmiş yeniliği teşvik etmenin yollarını arıyor. Ayrılığın ardından yeni bir isim atanana kadar sürecin biraz yavaşlayacağı ön görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x