Yükleniyor...

FDIC, İflas Eden Bankaların Satışına Odaklandı

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), SVB ve Signature Bank'ı satın almak isteyenler için son tarihi 17 Mart olarak belirledi.

FDIC

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), SVB ve Signature Bank‘ı satın almak isteyenler için son tarihi 17 Mart olarak belirledi.

ABD‘deki ekonomik sarsıntılar, bankaların iflaslarını beraberinde getirdi. ABD, faiz artışı politikasıyla resesyon endişelerini tekrar ortaya çıkardı. ABD’nin son faiz hamleleri sonrasında, Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank‘ın iflas ettiği bildirildi. SVB‘nin iflası 2008‘den sonraki en büyük ikinci bankacılık krizi olarak görüldü.

Bu iflas süreçlerini takip eden FDIC, iki sorunlu bankayı satın almak isteyen kuruluşların, 17 Mart tarihine kadar teklif vermesi gerektiğini belirtti. Ayrıca FDIC, Signature Bank‘ı satın almak isteyen kuruluşa, kripto operasyonlarının kapatılmasını şart koşuyor.

FDIC, “Kripto Operasyonlarına” Yöneldi

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank‘ın satışına yönelik açıklamalarda bulundu.

Reuters‘in yaptığı habere göre FDIC, 17 Mart tarihine kadar bu iki banka için teklif alacak. Ancak FDIC, Signature Bank‘ın, satışından sonra kripto operasyonlarına devam etmesini istemiyor.

FDIC, geçtiğimiz Cuma günü SVB‘yi ve Pazar günü Signature Bank‘ı devralmıştı. Düzenleyici, bu iki bankayı özel sektöre geri döndürmek ve uyum içerisinde hizmetlerine kaldığı yerden devam etmelerini sağlamak için mesai harcıyor.

Reuters‘in kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, FDIC, iki büyük bankayı da bütünüyle satmayı hedefliyor. Ancak şirketlerin tamamı satılmazsa, bankaların bir kısmı için de teklifler alınabilecek.

Reuters‘in iki kaynağı, herhangi bir Signature Bank alıcısının bankadaki tüm kripto işinden vazgeçmeyi kabul etmesi gerektiğini ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner