Yükleniyor...

FDIC, SVB Müşterilerine Köprü Oluşturuyor

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Silicon Valley Bank (SVB) müşterileri için yeni bir köprü banka oluşturuyor.

siliconvalley

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Silicon Valley Bank (SVB) müşterileri için yeni bir köprü banka oluşturuyor.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), mevduatların yeni bir köprü bankaya başarılı bir şekilde aktarıldığını teyit ettikten sonra, Silicon Valley Bank (SVB) mevduat sahiplerinin paralarına tam erişime sahip olacaklarını söyledi. Düzenleyici kurum 13 Mart’ta yaptığı açıklamada, FDIC tarafından işletilecek olan Silicon Valley Bank N.A. adlı yeni köprü bankanın normal açılış saatlerine sahip olacağını ve müşterilerin otomatik olarak değiştirildiğini söyledi. 

FDIC, Kayyum Olarak Atannmıştı

FDIC, konu ile ilgili gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kurumun tüm mevduat sahipleri bir bütün haline getirilecektir. Silicon Valley Bank’ın çözümüyle ilgili hiçbir kayıp vergi mükellefleri tarafından karşılanmayacaktır.” 

FDIC’in iflas eden bankanın kayyumu olarak atanmasının ardından, finansal sistemi bulaşıcılıktan korumak için tasarlanan hükümler kullanılarak transferler pazar günü bankacılık düzenleyicileri taradından onaylandı. FDIC ayrıca, Tim Mayopoulos’u Silicon Valley Bank N.A’nın CEO’su olarak atadı. Mayopoulos, Blend Labs’in eski başkanı ve Federal Ulusal Mortgage Birliği’nin eski CEO’sudur. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x