FDUSD Piyasada: Hong Kong Ateşinden Besleniyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

FDUSD Piyasada: Hong Kong Ateşinden Besleniyor!

Hong Kong'ta başlatan kripto ateşini arkasına alan First Digital Group, ABD dolarına endeksli stablecoin'i FDUSD'u piyasaya sürdü.

First Digital

Hong Kong‘ta başlatan kripto ateşini arkasına alan First Digital Group, ABD dolarına endeksli stablecoin’i FDUSD‘u piyasaya sürdü.

Kripto sektörünün Asya’ya doğru kayması, özellikle Hong Kong tarafında yaşanan gelişmeler nedeniyle ön plana çıkıyor. Hong Kong, kripto para ticareti ve kripto projeleri konusunda olumlu bir yaklaşım sergiliyor. 1 Haziran itibariyle Hong Kong, bireysel yatırımcıların da kripto para alım satımı yapmasına izin veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu furyayı arkasına alan First Digital Group, Hong Kong’un Güven Yönetmeliği kapsamında yeni bir stablecoin’i piyasaya sürdü. FDUSD, Hong Kong lisanslı bir stablecoin olarak BNB Chain ve Ethereum ağında sektöre giriş yaptı.

Hong Kong Lisanslı Stablecoin Piyasaya Çıktı!

First Digital Group, Hong Kong lisansıyla denetimden geçen stablecoin’i FDUSD‘u piyasaya sürdü. Stablecoin ihraççısı, FDUSD için BNB Chain ve Ethereum ağını tercih etti.

Ayrıca First Digital Group, FDUSD’un listelenmesi için tüm büyük borsalar ile görüşme halinde olduğunu aktardı. Bu açıklamanın dışında, Binance CEO’su CZ‘den de bir destek tweet’i geldi. CZ, Hong Kong lisanslı stablecoin ihraççısının BNB Chain‘de ABD dolarına endeksli FDUSD’u başlattığını açıkladı.

First Digital Group, FDUSD’nin, Asya’da düzenlenen finansal kurumlarda tutulan nakit ve eş değerinde varlıklar ile destekleneceğini aktardı. Hong Kong‘un düzenleyicilerinden geçen First Digital Trust, rezervlerin yönetiminde rol üstlenecek.

Hong Kong‘un düzenlemelerinden birisi, varlıkların birbirine karışmadan ayrılmış rezerv hesaplarında tutulmasını gerektiriyor. FDUSD‘un arkasındaki şirket, bu düzenleyici netliklere uyum sağlayarak hizmetlerini sürdürecek.

Hong Kong‘un kripto para konusunda öne çıkması, FDUSD‘un arkasındaki itici güç olarak gösteriliyor. Yakın zamanda, bu stablecoin’in en büyük 5 stablecoin arasına girebileceği düşünülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x