Yükleniyor...

Fed, Bankaları Kripto Konusunda Uyardı

Kripto paraların küresel ölçekte daha da bilinir olmaya başladığından beri belirli riskler de konuşulan konular arasındaydı.

fed faiz kararı

Kripto paraların küresel ölçekte daha da bilinir olmaya başladığından beri belirli riskler de konuşulan konular arasındaydı.

Amerika’nın öncü düzenleyici kurumlarından olan Fed, bankaları kripto paraların olası riskleri hakkında uyardı. Fed, bankalara kripto paraların olası riskleri konusunda uyarılarda bulundu.

Fed, Bankaları Kripto Paraların Olası Riskleri Konusunda Uyardı

Kripto paraların her geçen gün daha da bilinir ve benimsenir hale gelmesi beraberinde riskler de barındırıyor. Kripto para sektörü son geçtiğimiz birkaç haftada sakin bir hafta yaşamadı. En başında SEC‘in Paxos‘a dava açabileceğine işaret eden bildirim sektörde neleri olup bittiğine dair kafa karışıklığı yaşattı.

ABD’nin bankacılık sektörü düzenleyicileri, bankalara kripto para birimleriyle ilgili müşterilerin herhangi bir likidite sorununa karşı dikkatli olmaları konusunda yeni uyarılarda bulundu. ABD’nin bankacılık düzenleyicileri bankaları bazı mevduatların değişken olabileceği konusunda uyardı.

Kurumlar tarafından yayımlanan ortak açıklamada, ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Şirketi ve Para Birimi Denetleme Ofisi gibi ABD’nin köklü düzenleyici kurumları yer aldı.

Bu kurumlar, bankaların kripto varlıkları konusunda kuruluşlar tarafından yatırılan fonların izini sürmek için iyi çalışılmış teknolojilere ihtiyaçları olacağı konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner