Yükleniyor...
Sponsored

Fed Başkanı Powell Açıklamalarda Bulundu

Fed Başkanı Powell, Cato Institute'un Para Konferansında konuştu, ekonomi ve kripto para alanında değerlendirmelerde bulundu.

Jerome Powell

Fed Başkanı Powell, Cato Institute’un Para Konferansında konuştu, ekonomi ve kripto para alanında değerlendirmelerde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jerome Powell bugün Cato Institute’un Para Konferasında sorulara yanıt verdi.

Jerome Powell: Enflasyonu Kontrol Altına Almak İçin Uğraşmaya Devam Edeceğiz

Fed başkanı Jerome Powell, katıldığı konferansta gelen soruları cevapladı. Powell, enflasyon ve kripto paralara dair açıklamalarda bulundu.

Powell konuşmasında şöyle dedi:

“Fed enflasyonu kontrol altında tutmak için birkaç yanlış adım attı ve buradaki sorumluluğu kabul ediyor. Enflasyondaki yüzde 2 hedefinde ısrarcıyız ve bu konuda yapmamız gereken her şeyi yapacağız

Powell, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Nihai hedefimiz enflasyonu kontrol altına alarak ekonomiyi desteklemek. Ekonomi günümüzde oldukça hızlı değişiyor ve buna adapte olup ona göre adımlar atmalıyız. Ayrıca ekonomi fizik gibi kesin kurallara sahip değil konjonktüre göre değişkenlik göstermemiz gerekebiliyor”

Kripto paralar hakkında gelen soruya ise Powell şu cevabı verdi:

“Kripto paraları iki şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bir kısmı desteklenmeyen ve sadece umut satan kripto varlıklar. Bunlar değer belirteci olarak gösterebileceğimiz veya kamu yararına olan varlıklar değiller. Sadece spekülatif etkiye sahipler. Öte yandan stablecoinler ise ödeme aracı olarak kullanılabilir. Ben teknolojik değişimlerin desteklenmesi tarafındayım ancak ortada bir para değeri teşkil edebilecek bir varlıktan söz ediyorsak bunun düzenlenmesi gerekiyor. Eğer insanlar ortada bir para varlığından haberdarsa orada parada olduğu gibi düzenlemelerin de olması gerekiyor”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x