Yükleniyor...
Sponsored

Fed Başkanı Powell’dan Kripto Para Açıklamaları

Amerika Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fransa Bankası'nın düzenlediği bir konferansta kripto sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fed Baskani Powelldan Kripto Para Aciklamalari

Amerika Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fransa Bankası’nın düzenlediği bir konferansta kripto sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed Başkanı Powell’in katıldığı konferansta, finansın token’laştırılmasının fırsatları ve zorlukları ele alındı.

FED Başkanı Powell: “DeFi’ın Yapısal Sorunları Var”

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve Fed Başkanı Jerome Powell’in dijital paralara ilişkin yaptığı konferansta, Powell’in konuşmasında öne çıkan ilk satır başları şu şekilde oldu:

DeFi’ın yapısal sorunları var. DeFi şu anda günümüz bankacılık sistemiyle çok iç içe değil ve bu bizler için iyi bir şey. DeFi’daki sorunları düşünmeye ve çözmeye zamanımızın olduğunu gösteriyor.”

Powell, anlık ödeme sistemlerinin halk kullanımına sunulmasına çok yakın olunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Geleneksel ve yeni bakış açısıyla anda DeFi’a bakmalıyız. Sınırları olmayan bir dünya ve geliştirilecek çok şey var. Stablecoin’ler, varlıkların bir nevi dijital hali gibi ancak hepsi şu anda kripto para platformlarında yer alıyor. Stablecoin’lerin kullanımını regüle etmek için iki açıdan bakıyoruz. Fed’in bakışından, paranın güvenilirliği her zaman merkez bankasındayken diğer varlıklar ise Fed’in kontrolü altındayken stablecoinler olan paranın dijital hali olarak tanımlanabileceği için burada bir düzenleme yapmamız gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x