Yükleniyor...

Fed Başkanı Powell’dan Kripto Para Açıklaması: Volatil ve Spekülatif

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, BIS'in düzenlediği bir panelde hem dijital para birimleri hem de kripto para birimleri hakkında konuştu.

powell kripto para volatil

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, BIS’in düzenlediği bir panelde hem dijital para birimleri hem de kripto para birimleri hakkında konuştu.

Bloomberg HT’nin haberine göre Fed Başkanı Jerome Powell Bank of International Settlement’ın (BIS) panelinde yaptığı bir konuşmada, Fed’in merkezi dijital para birimi projesiyle ilgili henüz bir karar aşamasında olmadığını dile getirdi. Powell, dijital doların muhtemelen büyük sonuçları olacağını söyledi. Fed Başkanı, merkezi dijital para birimlerinin faydalarıyla beraber önemli risk de barındırdığını, ABD Kongresi’nin onayı olmadan merkezi dijital para projesinde ilerlemeyeceklerini vurguladı.

Kripto Para Birimleri Hakkında Konuştu

Fed Başkanı Powell ayrıca kripto para varlıklarının yüksek derecede volatil ve spekülatif olduğuna değindi. Powell, şunları söyledi:

“Kripto paralar daha çok spekülasyon amaçlı, ödeme amaçlı değil. Kripto para birimleri ayrıca dolardan çok altına benziyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner