Yükleniyor...

Fed Başkanı’nın Açıklamaları Bitcoin’in (BTC) Ateşini Yükseltti!

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed'in Blockchain teknolojisine önem vermesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

fed dijital para çalışmalarına devam ediyor

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in Blockchain teknolojisine önem vermesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından Bitcoin (BTC), en son 9 Ocak’ta geçtiği 10.000 doları yeniden geçti. Powell’ın Fed’in dijital para geliştirilmesi konusunda birçok projesinin bulunduğunu açıklaması Bitcoin’in fiyatının yukarı yönde hareket etmesine neden oldu.

Tüm bunların yanı sıra, kripto paraların ABD doları için bir tehdit olduğunu da kabul eden Powell, Çin’in yakın zamanda kendi dijital parasını piyasaya sürecek olmasının da ABD dolarının değeri bakımından risk teşkil ettiğini de ifade ederek dijital paraların geliştirilmesi için yatırım yapılması gerektiğini ifade etti.

Bitcoin (BTC) yatırımcıları bu açıklamaları olumlu bir gelişme olarak olarak okurken, Powell’ın Blockchain geliştirmelerine dair açıklamaları BTC/USD’nin ateşini yükseltti.

Geçmişte yaptığı açıklamalarda da Bitcoin konusunda oldukça net olan Powell, Bitcoin’i altın gibi bir değer deposu olarak gördüğünü açıklamıştı. Dünyanın en büyük merkez bankasının Blockchain teknolojisine ilgisi öncelikle Bitcoin (BTC) daha sonra ise altcoin’ler için oldukça olumlu bir gelişme olarak kabul gördü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x