Yükleniyor...

Fed, Custodia’nın Kripto Odaklı İş Modeli Hakkında Konuştu

Fed, Custodia'nın kripto odaklı iş modeli hakkında yorumlarda bulundu.

1200x627 kasim fed toplantisi ne zaman saat kacta fed faiz karari ne zaman aciklanacak powell saat kacta konusacak 2021 1635910081674

Fed, Custodia’nın kripto odaklı iş modeli hakkında yorumlarda bulundu.

Fed, Custodia’nın başlatmak için yeterli sermayeye ve kaynağa sahip olduğunu kabul etse de, kripto odaklı bir bankanın uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunda endişeleri var.

Fed, Custodia’nın Kripto Odaklı İş Modelinde Sürdürülebilirlik Endişeleri Bulunuyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Federal Rezerv Kurulu (Fed), Wyoming merkezli kripto bankasının üyelik başvurusunu reddettiğini açıklayan bir kararda, Custodia Bank’ın önerdiği iş modelinin onayla “tutarsız” olduğunu savundu.

Custodia’nın üyelik başvurusu ve ana hesap başvurusu, başvuruların ilk kez yapılmasından 18 ay sonra Ocak ayında reddedildi.

Jerome Powell fed

Eskiden Avanti Bank olarak bilinen Custodia, merkez bankasının kararını hukuka aykırı bir şekilde geciktirdiğini iddia ederek Haziran 2022’de Federal Rezerv’e karşı dava açtı. Şirket bu yılın başlarında Fed’in onu bloke etmek için bir komplo kurduğu iddiasıyla değiştirilmiş bir şikayette bulundu.

Custodia’nın reddi sırasında Fed, Custodia’nın “yeni iş modeli ve kripto varlıklara odaklanma önerisinin önemli güvenlik ve sağlamlık riskleri sunduğu” ve bankanın yeterli bir risk yönetimi çerçevesine sahip olmadığı konusundaki tutumunu açıklayan kısa bir bildiri yayınladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x