Yükleniyor...

Fed, Eylül Ayında Kripto Para Birimleri, Stablecoin’ler ve CBDC’ler Hakkında Bir Rapor Yayınlayacak

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Eylül ayında kripto para birimleri, stablecoin'ler ve CBDC'ler hakkında bir rapor yayınlayacaklarını söyledi.

fed

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Eylül ayında kripto para birimleri, stablecoin’ler ve CBDC’ler hakkında bir rapor yayınlayacaklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, dijital para birimleri ile ilgili bir rapor üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Fed başkanı raporun, genel olarak dijital ödemelerde odaklanacağını belirtti. Powell’a göre rapor içerisinde kripto para birimleri, stablecoin’ler ve CBDC’ler yer alacak.

“Dijital ödemeleri geniş bir şekilde ele alacağız. Buna kripto para birimleri, stablecoin’ler ve CBDC’ler de dahildir. Düzenlemeler açısından gerçekten kritik bir noktada olduğumuzu düşünüyoruz.”

Powell ayrıca, merkez bankası dijital para birimleri söz konusu olduğunda, potansiyel yararları ve sakıncalarını göz önünde bulunduracaklarını dile getirdi. Powell, raporun kamuoyu istişaresine yol açmasını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x