Yükleniyor...

Fed Faiz Kararı BTC’yi Sarstı! 23 Mart Bitcoin (BTC) Analizi

Fed faiz kararının açıklandığı dakikalarda BTC'de yaklaşık olarak yüzde 8 düşüş gerçekleşti, kripto piyasasında dalgalı hareketler sürüyor.

analiz

Fed faiz kararının açıklandığı dakikalarda BTC’de yaklaşık olarak yüzde 8 düşüş gerçekleşti, kripto piyasasında dalgalı hareketler sürüyor.

22 Mart tarihinde açıklanan Fed faiz kararı, kripto sektörünü derinden etkilediği görülüyor. Kararın açıklanma sürecinde yaklaşık olarak 28.860 doları test eden BTC, hareketli bir süreci atlattı. Yükselen trend üzerinde seyrederken, 28.400 dolar direncini aşan BTC, yatırımcılarda acaba 30.000 dolar yolculuğu başlar mı sorusunu yaratmıştı. Ardından gelen fiyattaki dalgalanmalar, yükselen trend yapısını bozarak BTC’nin kısa vadeli destek seviyesi 26.586 dolara düşüşüne yol açtı.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

30 Dakikalık BTC grafiği incelendiğinde, yükselen trend yapısının bozulmasının ardından BTC’de yüzde 8’e yakın bir düşüş gözlemlendi. Kripto paraların öncüsünün yükseliş yönlü yoluna devam edebilmesi için, 28.400 doların üzerine yerleşmesi gerekiyor. Fed faiz kararının yarattığı “volatil hava“, bu direnci bir anlık da olsa aşılmış gösterdi. 28.400 dolar direncinin aşılmasıyla birlikte sırasıyla 29.250 – 30.000 dolar seviyeleri kripto yatırımcılarının yeni beklentisi olmuştu.

Ekran Resmi 2023 03 23 11.53.31

BTC, LTF’de (Lower-Time-Frame) 26.586 dolar olan destek seviyesini test ederek yatırımcılarda korku havasını tetiklemişti. Bu destek seviyesinden “istekli alıcı” bulan BTC, yeniden 27.600 dolar seviyelerine gelmiş halde. LTF’de oluşan bu desteğin kırıldığı süreçte ise, temel ve teknik açıdan “büyük öneme sahip” 25.000 dolar seviyesine geri çekilmeler olası görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner