Yükleniyor...

Fed Faiz Kararı Sonrası Aptos (APT) Yükselişe Geçti!

Aptos (APT), Fed faiz kararından sonra yüzde 19,25'lik güçlü bir yükseliş ile 18,65 dolar seviyesine ulaştı.

Aptos grafik analiz

Aptos (APT), Fed faiz kararından sonra yüzde 19,25’lik güçlü bir yükseliş ile 18,65 dolar seviyesine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed, 2023 yılının ilk faiz kararını beklentiler ışığında açıkladı. Fed Açık Piyasa komitesi(FOMC), politika faizini 4.50-4.75 aralığına çekerek 25 baz puanı artırmış oldu. Fed faiz kararı öncesi kripto paralarda yaşanan düşüş sonrası, APT tekrar atağa geçti. Kripto paralar piyasasında son zamanlarda büyük işlem hacmi dönen Aptos, dün akşam açıklanan Fed faiz kararından sonra ipleri tekrar eline alarak altcoin’ler için markete öncülük etti.

Aptos Neden Yükseliyor? APT Coin Yorumu

Sürekli olarak ekosistemi geliştirmeye yönelik çalışmaları olan Aptos, teknolojinin gelişmeye devam eden blockchain geliştirmeleri, NFT’ler, DApp’ler, Web3 ve akıllı sözleşmeler üzerinde aktifliğini sürdürüyor. Katman-1 platformu ve Ethereum ölçeklendirme ile ilgili yapmış olduğu çalışmaların sonucunda olumlu geri dönüşler almaya başladı.

Geçmiş zamanda adından çok söz ettiren Solana, popüler döneminde nasıl bir etki yarattıysa şuanda aynı etkiyi market için Aptos yaratmaya başladı. Altcoin’ler bazında öncü olan Ethereum, yapı bakımından daima diğer projeler ile kıyaslanmıştır. Bu projeler, o döneminde piyasaya damga vurup sert yükselişler göstermiştir. Aptos çalışma süreci, aktiflikleri ve arkasına aldığı rüzgar ile birlikte şuan ki Ethereum katil adayı ünvanını taşıyor.

Aptos Grafik Analizi, APT Yükseliş Sürecek mi?

Yeni yılın ilk Fed faiz kararı öncesi, kripto paralar piyasasında Bitcoin’in (BTC) fiyatı önemli destek noktası olan 22.490 dolar seviyesine kadar geldi. Yaşanan düşüş ile birçok altcoin destek noktalarını test etti. APT, zamanında direnç olarak aştığı 15,60 dolar seviyesine düşüş gösteri. Fed kararından sonra volatilite devam ederken, Bitcoin’de yaşanan sert artışa en hızlı ayak uyduran altcoin APT oldu.

aptos grafik analizi

APT grafik analizinde, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) bahsedebilmemiz için ilk olarak tepe değere geldiği 20,39 dolar seviyesinin aşılmasını beklemek gerekir. Alım yapılabilecek ilk destek noktası 15,64 dolar seviyesi olarak öne çıkıyor. Burasının korunması ile birlikte, 19,20 dolar seviyelerine tekrar bir hareket gözlemlenebilir. Büyük volatiliteye sahip olan APT, bu destek noktasını koruyamadığı takdirde 14,57 dolar seviyesine kadar düşüşün yolunu açabilir. Bu destek noktalarından tepki almadığı sürece, sert yükselişine ilk başlamış olduğu 13,34 dolar seviyesi güçlü destek olarak değerlendirilebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x