Yükleniyor...

Fed İle Alay Eden Milyarder Yatırımcılara Bitcoin Satın Almalarını Önerdi

ABD Merkez Bankası, şirketleri ve küçük işletmeleri kurtarmak için 6 trilyondan fazla likidite enjeksiyonu açıklamıştı.

Fed İle Alay Eden Milyarder Yatırımcılara Bitcoin Satın Almalarını Önerdi

ABD Merkez Bankası, şirketleri ve küçük işletmeleri kurtarmak için 6 trilyondan fazla likidite enjeksiyonu açıklamıştı. Buna ek olarak bu hafta başında 2.3 trilyon dolarlık bir enjeksiyon sözü daha verildi.

“Bitcoin Satın Al”

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, bu aşırı Fed önlemleriyle alay etmeye başladı ve önümüzdeki haftanın başında, USD basmasının fayda sağlamaması durumunda Fed’in Pazartesi günü ekonomiyi teşvik etmek için “2011 öncesi beyzbol kartlarını alacağını” açıklayabileceğini söyledi. Novogratz yatırımcılara ise Bitcoin satın almalarını önerdi.

Bu arada, yakın zamanda yapılan bir CNBC röportajında, Galaxy Digital kurususu ve CEO’su, bu yıl 20.000 dolara yükselmediği takdirde BTC’den vazgeçebileceğini belirtti.

Fed Sorunu

Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, Fed’in son zamanlarda yaptığı ağır likidite enjeksiyonlarını eleştirerek şunları söyledi:

Tüm bu para basmalar en fazla zararı üçüncü dünya ülkelerindeki insanlara verecek. Bu ülkelerdeki ABD doları talebi artacak, para birimleri hiperinflasyona uğrayacak ve bürokratlarımız onlara kötü para politikası nedeniyle parmaklarını sallayacak.

VanEck dijital varlık direktörü Gabor Gurbacs ise Bitcoin’i merkez bankalarının manipülasyonundan arınmış tek varlık olarak nitelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner