Yükleniyor...

FED Kararları, Bitcoin’i (BTC) Olumlu Yönde Etkiliyor

ABD Federal Rezervi'nin (FED) günümüzde aldığı kararlar önümüzdeki aylarda ve yıllarda Bitcoin (BTC) için şaşırtıcı şekilde olumlu olabilir.

fed kararlari bitcoini olumlu yonde etkiliyor

ABD Federal Rezervi’nin (FED) günümüzde aldığı kararlar önümüzdeki aylarda ve yıllarda Bitcoin (BTC) için şaşırtıcı şekilde olumlu olabilir.

Merkez Bankası doğrudan lider kripto birimine yardımcı olmasa da, ABD hisselerinin erimekten kurtarmak için yaptığı hamleler, 2021 yılında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı olabilir.

Koranavirüs pandemisi, küresel ekonomide yıkıcı etkiler yaşatmasına rağmen, ABD borsaları nispeten iyi durumda diyebiliriz. S&P 500 2020 yılının başına göre %12 düşük seviyede yer alıyor. S&P 500’ün gücü, tüm piyasaların gücünü simgeliyor ve hatta kripto piyasaların toparlanmasına da yardımcı oluyor. Bitcoin, Mart ortasında yılın en düşük seviyesi 3.800 dolarda seviyesinde yer alırken, hızlı bir toparlanma ile 7.500 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yazım itibari ile lider kripto varlık 6.743 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Covid-19 sebebi ile bazı hisselerde ciddi düşüşler yaşanırken, insanların alışkınlarının değişmesi ve evde kal çağrılarından dolayı online satışlarda da ciddi artışlar meydana geldi. Bu artışların en güzel örneği Amazon, bugün tüm zamanlarının en yüksek değerine ulaştı.

FED’in ekonomiyi kurtarmak için piyasalara yaptığı büyük likidite enjeksiyonları, ABD borsalarını ayakta tutmak için şimdilik yeterli görünüyor. FED’in yapmış olduğu hamlelerin bu şekilde devam etmesi ve Bitcoin’in önündeki direnç seviyesini kırması ile birlikte, lider kripto varlıkta ciddi yükselişler görebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner