Yükleniyor...

Fed, Mayıs 2023 Faiz Kararını Açıkladı

Fed, 2023 Mayıs ayı faiz kararını açıkladı.

fed

Fed, 2023 Mayıs ayı faiz kararını açıkladı.

Açıklanan karara göre ABD Merkez Bankası (Fed), faizleri beklendiği gibi 25 baz puan artırarak 5,25 seviyesine yükseltti. Geçtiğimiz ay faizlerin 5’e çıkması ABD’de bazı krizleri doğurmuştu.

Fed, Bekleneni Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Merkez Bankası (Fed), Mayıs ayı için faiz kararını açıkladı. Fed, piyasaların beklediği kararı gerçekleştirdi ve faizleri 25 baz puan yükseltti. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,25 puana yükseldi. Fed’in kararını başkan Jerome Powell açıkladı.

fed faiz orani

Fed başkanı Jerome Powell bugün gerçekleştirdiği açıklamada faiz kararını paylaştı. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,25 baz puana çıktı.

Geçtiğimiz ayda yaşanılan bankacılık krizinin ardından Fed’in faiz politikası eleştiri yağmuruna tutuldu. ABD’de bankacılık krizi ilk olarak Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in iflaslarıyla başladı. Ardından kriz derinleşerek First Republic Bank’a da sıçradı. Bu gelişmelerin ardından Fed’in faiz politikası oldukça eleştiriye maruz kaldı.

Krize karışan son banka olan First Republic Bank’ı JPMorgan alacağını açıkladı. Bununla birlikte piyasalar az da olsun rahatlamış olsa da yorumcu ve analistler bankacılık krizinin derinleşeceğini düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x