Yükleniyor...

Fed, Para Politikası Raporunda Kripto Para Birimlerini Ele Aldı

Fed, finansal sistemin istikrarına ilişkin genel değerlendirmesinde kripto para birimlerinin fiyatında çarpıcı bir artış olduğunu belirtti.

fed para politikasi raporunda kripto para birimlerini ele aldi

Fed, finansal sistemin istikrarına ilişkin genel değerlendirmesinde kripto para birimlerinin fiyatında çarpıcı bir artış olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankanın altı aylık para politikası raporu, “çeşitli kripto varlık fiyatlarındaki artışın” yatırımcıların artan risk iştahını yansıttığını ortaya koyuyor. Fed yetkilileri daha önce kripto para birimlerini tartışmış olsa da, kurumun kendisi varlık sınıfını daha geniş piyasa koşullarını dikkate almak için bir kıyaslama noktası olarak nadiren kullanmıştır.

Bu ifadeler, Fed’in kripto para birimlerine daha yakından baktığına işaret ediyor. Üst düzey yöneticiler, dijital bir dolar projesinde nasıl devam edileceği gibi soruları ele almaya hazırlanırken, son ayların önemli rakamlarıyla bir araya geldi.

Ancak yine de köklü bir değişiklik yer almadı. 69 sayfalık rapor, kripto varlıkları, esneklikleri, beklentileri veya para politikası üzerindeki etkileri hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. İfadeler, konut fiyatları ve hazine getirileri arasına sıkıştırılarak “riskli varlıkların” fiyatına ilişkin daha geniş bir bölümde bir araya geldi. Bununla birlikte bölüm şu ifadeler ile sona erdi:

“Yatırımcı risk iştahının düşmesi, faiz oranlarının beklenmedik şekilde yükselmesi veya toparlanmanın durması halinde varlık fiyatlarında önemli düşüşler yaşanabilir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x