Yükleniyor...
Sponsored

Fed Raporu, ABD’de Kripto Yatırımının Tercih Edildiğini Gösteriyor

Fed, ABD halkının %12'sinin kripto para yatırımı yapmayı tercih ettiğini gösteren bir rapor yayınladı.

fed

Fed, ABD halkının %12’sinin kripto para yatırımı yapmayı tercih ettiğini gösteren bir rapor yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed, ABD halkının finansal yaşamlarını inceleyen yıllık raporunu yayınladı. Rapor, Amerikalıların kripto paraları bir ödeme aracı olarak kullanmalarından ziyada bir yatırım aracı olarak kullanma ihtimallerinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

ABD Hane Halkının 2021’deki Ekonomik Refahı raporu, Fed Kurulu’nun 2021 Ekim ve Kasım aylarında yapılan, dokuzuncu Yıllık Hane Halkı Ekonomisi ve Karar Verme Anketi’ne dayanmaktadır. Sonraki raporda ilk kez kripto kullanımına ilişkin veriler de yer aldı.

Rapora göre 2021 yılında ankete katılan yetişkinlerin %12’si kripto para bulunduruyor veya kullanıyordu. Veriler, kripto paraların daha çok yatırım aracı olarak tercih edildiğini, yetişkinlerin yalnızca %2’Sinin kripto paraları satın alma ve para göndermek için kullandığını gösterdi.

Rapor, dar gelirli kesimin kripto para kullanma olasılığının daha yüksek olduğunu sonucuna vardı. Kripto kullananların %13’ünün geleneksel banka hesabı yokken, %27’sinin de kredi kartı yok. Ortalama olarak kripto kullanan 10 yetişkinden yaklaşık 6’sı 50.000 doların altında bir gelire sahip. Sadece %24’ü 100.000 doların üzerinde gelire sahip.

Araştırma 2021’deki Omicron varyantı ortaya çıkmadan önce yapıldı. Fed, araştırma daha sonra yapılsaydı daha farklı bir sonuç ortaya çıkabileceğini doğruladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x