Fed, Temmuz 2023 faiz kararını açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Fed, Temmuz 2023 faiz kararını açıkladı

Fed, Temmuz 2023 faiz kararını açıkladı.

Jerome Powell Fed

Fed, Temmuz 2023 faiz kararını açıkladı.

Amerikan Merkez Bankası (Fed), 2023 Temmuz ayı için faiz kararını açıkladı. Fed, beklendiği gibi faizlere 25 baz puan artırdı.

Fed, Temmuz 2023 faiz kararını açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Merkez Bankası (Fed), Mayıs ayı için faiz kararını açıkladı. Fed, piyasaların beklediği kararı gerçekleştirdi ve faizleri 25 baz puan yükseltti. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,5 puana yükseldi. Fed’in kararını başkan Jerome Powell açıkladı.

fed faiz orani

Fed başkanı Jerome Powell bugün gerçekleştirdiği açıklamada faiz kararını paylaştı. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,5 baz puana yükseltilmiş oldu.

Fed, geçtiğimi yıl enflasyonla mücadele için faizleri artırma politikasına gitti. Bununla birlikte “şahin duruş”tan taviz vermeyen Fed, ABD’deki faizi 5,5 baz puana kadar yükseltti. Bu yükseltmelerin amacı nihai enflasyon hedefi olan yüzde 2 için yapıldığı belirtildi. Bununla birlitke ABD’deki son enflasyon oranı 2,9 geldi.

Fed’in faiz artırım politikası ABD’de bazı çevrelerce olumlu karşılanmazken, ABD Merkez Bankası duruşundan vazgeçmeyerek faizleri yükseltti. Fed, faiz artımları sırasında bazı sorunlarla karşılaştı ancak enflasyonda hedefine ulaşılması için faizler konusundaki sert duruşundan vazgeçmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x