Yükleniyor...

Fed, Yaptığı Açıklamalar ile Stablecoin’leri Hedef Aldı!

Fed, Son zamanlarda giderek artan stablecoin sorunları için "uzman bir ekip" oluşturmayı planladığını duyurdu.

fed

Fed, Son zamanlarda giderek artan stablecoin sorunları için “uzman bir ekip” oluşturmayı planladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle son günlerine damgasına vuran stablecoin sorunları, giderek konuşulmaya başlanmıştı. Fed, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar doğrultusunda, düzenlenmemiş stablecoin’ler için “uzman bir çalışma ekibi” oluşturmaya hazırlandığını belirtti. Fed’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı ise, inovasyona dayalı hizmetleri engellemek istemediğini belitti. Ayrıca yapılacak olan düzenlemelerin finansal sistemi korumak amacıyla gerçekleşeceğini belirtti.

Fed, Stablecoin’ler için Uzman Ekip Oluşturacak

Stablecoin credibility 1

Yalnızca güncel durum için değil, daha önceden beri devam eden Stablecoin sorunlarını ele alan Fed, bu konu üzerine “uzman bir ekip” oluşturacağını vurguladı. Son zamanlara baktığımızda ise Stablecoin tarafında devam eden sorunları, BUSD krizi harlamış oldu. Özellikle de kripto sektöründeki gelişmeleri daha yakından takip edeceğini vurgulayan Fed, bu yöndeki çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Son günlerde BUSD tarafında iyice kızışan stablecoin sorunları, kripto yatırımcısında korku havası yaratmış durumda. Dünyanın en popüler ve hacimli kripto borsası Binance’ın stablecoin’i BUSD tarafında yaşanan sıkıntılar devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x