Yükleniyor...

FED’e Eleştiriler Bitmiyor: Bitcoin Zamanı Geldi Mi?

Fed'in koronavirüsün getirdiği ekonomik durgunluk ile çözüm kapsamında başlattığı para basma politikaları pek çok eleştiriyi de beraberinde getiriyor.

ron paul and fed 1280x750

Fed’in koronavirüsün getirdiği ekonomik durgunluk ile çözüm kapsamında başlattığı para basma politikaları pek çok eleştiriyi de beraberinde getiriyor. Eski ABD Temsilcisi ve Başkan adayı Ron Paul da, Fed’in koronavirüs pandemisi kaynaklı para basma politikalarını eleştirenlerden biriydi.

Paul, attığı tweetler’de Merkez Bankasının para basma politikalarını kınadı. Bu politikanın sonucu olarak ABD bilançosu 6.6 trilyon doların üzerine çıkmıştı.

Teksas’ın eski ABD Meclisi Temsilcisi Paul, Fed’in “sahte ekonomisinin” patladığını ve borsadaki bir rallinin zaten yapılmış olan “hasarı” maskeleyemeyeceğini iddia etti. Paul ayrıca, mali sorumsuz davranış için koronavirüsü bahane eden politikacıları uyararak; “mevsimsel gripten daha az ölümcül olduğu kanıtlanan Koronavirüsü bahane olarak kullanmayın” dedi.

Paul, Fed’in politikalarını “Amerikandışı” olarak niteledi ve Merkez Bankasının ekonomideki mikro yönetiminin “başarısız” olduğunu iddia etti. ABD ekonomisinin ve yönetim organının, “Amerikan özgürlük fikirleri” ve sağlam para uygulamaları imajında ​​tamamen yeniden yapılandırılması gerektiğini savundu.

Fed’in bu politikalarının kripto para endüstrisinin lehine olacağı, kriz zamanında özellikle Bitcoin’in parlayacağı birçok uzman tarafından dile getiriliyor.