Yükleniyor...

Federal Savcılar, FTX ve Terra İlişkisini İnceliyor

ABD'li federal savcılar, FTX eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ı (SBF) Terra krizindeki olası manipülasyonları nedeniyle soruşturmaya aldı.

Federal Savcilar FTX ve Terra Iliskisini Inceliyor

ABD‘li federal savcılar, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ı (SBF) Terra krizindeki olası manipülasyonları nedeniyle soruşturmaya aldı.

Kripto para piyasası uzun soluklu ayı trendine devam ediyor. Ayrıca bu ayı döneminde, birçok iflas ve çöküş hikayeleri yaşandı. Özellikle Terra ve FTX çöküşleri, piyasanın çakılmasına yol açan etmenler oldu. Küresel ekonominin de yarattığı baskılar, riskli yatırım alanı olarak tabir edilen kripto sektörünü de etkiledi. Dolar çıkışları ve kripto satışları borsaları baskılamaya başladı. Tüm bu süreçlerin ortasında, ABD‘li savcılar Terra konusunu gündeme getirdi. Savcılar, Terra çöküşünde FTX eski CEO’su SBF‘nin manipülasyon yapmış olabileceğini düşünüyor.

FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Terra Krizinin Mimarı Olabilir

New York Times‘a göre, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Terra ekosistem ürünlerinde manipülasyon yapmış olabilir. Savcılar, bu iddialar üzerinde bir araştırma gerçekleştiriyor.

SBF, geçtiğimiz dönemlerde konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. SBF, herhangi bir piyasa manipülasyonunun farkında olmadığını ve piyasa manipülasyonu yapma niyetine girmediğini dile getirmişti. SBF‘nin manipülasyon soruşturması, küresel çapta yürütülen FTX soruşturmalarına dahil edildi.

TerraUSD (UST) ve Terra Luna (LUNA), stablecoin tarafında yaşanan bir aksaklık nedeniyle çöküş yaşamıştı. Soruşturma kapsamında, SBF‘nin bu iki token’a karşı bir manipülasyon yapıp yapmadığı incelenecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x