Yükleniyor...
Sponsored

Federal Seçim Komisyonu, Bağışlarda Bitcoin Kabul Etmeyi Düşünüyor

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan gelişmelere bakacak olursak, Bitcoin artık tüm dünya tarafından bilinen bir kriptopara birimi haline gelmiş bulunmakta.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan gelişmelere bakacak olursak, Bitcoin artık tüm dünya tarafından bilinen bir kriptopara birimi haline gelmiş bulunmakta. Bunun yankılarını politik alanlarda da görmeye başladık ki, önce Texas Kongre Üyesi Steve Stockman, daha sonra da İrlanda’da da politika hayatını sürdüren Ossian Smyth, kampanyalarında Bitcoin bağışları kabul etmeye başladılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu kampanyalar ile birlikte Bitcoin’in politikacılar tarafından da desteklendiğini ve bu destekle beraber kriptoparanın kullanımının ileriki zamanlarda artacağını görebilmekteyiz. Ancak sadece Bitcoin değil, Blockchain teknolojisi de politikacılar tarafından oylama sistemlerinde kullanılmak üzere tartışılmaya başlandı bile.

Federal Seçim Komisyonu, “Make Your Laws” adlı politik bir gruptan gelen öneri üzerine, bağışlarda Bitcoin kabul etme sistemini tartışmaya başladı. Buna göre gelecek seçimlerdeki kampanyalarda Bitcoin bağış toplanmak için kullanılabilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x