Yükleniyor...

Fed’in Olağanüstü Faiz İndirimi Kararına Bitcoin’in (BTC) Tepkisi İlginç Oldu

Koronavirüs salgınının tüm dünyada boy göstermesiyle birlikte dünya üzerindeki neredeyse tüm piyasalarda, altın ve Bitcoin'de önemli oranlarda düşüşler yaşandı, yaşanmaya devam ediyor.

Ekran Resmi 2020 03 03 19.54.36 kopya

Koronavirüs salgınının tüm dünyada boy göstermesiyle birlikte dünya üzerindeki neredeyse tüm piyasalarda, altın ve Bitcoin’de önemli oranlarda düşüşler yaşandı, yaşanmaya devam ediyor. Bugün Fed’in 50 baz puanlık faiz indirimine gitmesine en büyük kripto para Bitcoin’in (BTC) tepkisi ilginç oldu.

Fed tarafından yapılan açıklamada, piyasaların ihtiyacı doğrultusunda 50 baz puanlık indirim kararı alındığı duyuruldu. Fed, 2008 yılından bu yana ilk kez acil olarak böylesi bir oranda faiz indirimine gitti ve bu kararın arkasındaki en büyük sebep, Bitcoin piyasaları dahil tüm piyasalarda hakim olan güvensizlikten kaynaklanıyor.

Washington Post’un ekonomi muhabiri Heather Long, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Fed’in bu kararının öneminden bahsetti.

Fed’in faiz indirimine gitmesinin ardından Dow Jones, 25.800’den 27.100’e kadar yükseldikten sonra 26.650’ye geri çekildi. Benzer şekilde Bitcoin de Dow Jones’e benzer şekilde hareket etti. Kararın ardından yükselişe geçen en büyük kripto para, 8.900 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve yazım sırasında 8.746 dolardan işlem görüyor.

Twitter’da tanınmış kripto para analistlerinden birisi olan Hsaka, paylaştığı grafikte Bitcoin’in Fed’in kararının ardından anlık olarak nasıl yükseldiğini gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner