Yükleniyor...

Fender ve Meta’dan Gitar Metaverse’ü Geliyor

Dünyanın en önemli gitar üreticilerinden Fender, kullanıcıların şarkılar üzerinde işbirliği yapmak için akor toplayabilecekleri gitar temalı bir Horizon World oluşturmak için Meta ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

fender meta

Dünyanın en önemli gitar üreticilerinden Fender, kullanıcıların şarkılar üzerinde işbirliği yapmak için akor toplayabilecekleri gitar temalı bir Horizon World oluşturmak için Meta ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Devasa gitar şeklindeki mekana yapılacak bir hafta sonu gezisi gitar meraklılarının muhtemelen hoşuna gidecek.

Fender, Meta Horizon ile birlikte çalıştıklarını duyurdu. Metaverse’te yer alan dünya, bulutların üzerinde yüzen dev bir Statocaster şeklindeki ada halinde. Kullanıcılar The Fender Stratoverse’e girdiklerinde avatarlarıyla müzik yapabilecek. Bu arada bu biraz oyun tarzında bir deneyim olacak. Kullanıcılar bir gitar penası şeklinde dünyanın dört bir yanına dağılmış gizli gitar akorlarını buldukları bir “çöpçü avı”na dahil olacaklar. Kullanıcılar akorları bir kez elde edildiklerinde, dünyanın “Riff Maker”ına geri gönderilecekler. Akorlar toplandıktan sonra, kullanıcılar kendi lezzetli rifflerini yaratmak için onları diledikleri gibi kullanabilecek.

Fender Pazarlama Müdürü Evan Jones, şunları söyledi:

“İşbirliği ve deney, müzikal yolculuğun temel bileşenleridir ve yaratıcıların Metaverse’in sınırsız potansiyeli ve ilk Fender Stratoverse deneyimimizle neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner