Yükleniyor...

Ferrari, Kripto Sponsoru ile Anlaşmasını Sonlandırıyor

Ferrari Formula 1 takımı ve blockchain platformu Velas, sponsorluk anlaşmasını sonlandırıyor.

Ferrari Kripto Sponsoru ile Anlasmasini Sonlandiriyor

Ferrari Formula 1 takımı ve blockchain platformu Velas, sponsorluk anlaşmasını sonlandırıyor.

Nisan ayında F1 takımı Mercedes-AMG Petronas, kripto para borsası FTX ile güçlerini birleştirdi. Formula 1, Ağustos ayında Kasım 2023’te gerçekleşmesi planlanan Las Vegas Grand Prix etkinliği için NFT’ler ile ilgili ticari marka başvurusunda bulundu. McLaren, Alfa Romeo ve Aston Martin gibi diğer F1 takımlarının da kripto sponsorlukları bulunuyor. Kripto ve Formula 1’in arasındaki ilişkinin 2022 yılında oldukça sıkı olduğunu gördük. Ancak, FTX’in çöküşüyle birlikte işlerin rengi biraz da olsa değişti.

Ferrari, Kripto Sponsoruyla Yollarını Ayırıyor

Ferrari ve kripto şirketi Velas, hırçın bir ilk yılın ardından ortaklıklarına devam etmeyecek.

RacingNews365’in edindiği bilgiye göre Ferrari, iki premium ortağı Velas ve Snapdragon ile yollarını ayırdı. Portföyünde 55 milyon dolarlık bir boşlukla karşı karşıya olan Ferrari’nin, Velas’a tematik NFT resimlerini üretmek için uygun koşulları sağlamadığı belirtiliyor.

Ferrari, 2021’in sonlarında kripto şirketi Velas ile uzun vadeli bir anlaşma yaptığını ve markanın otomobillerde ve sürücü kıyafetlerinde yer alacağını duyurmuştu. Son dönemde, birkaç kripto piyasası katılımcısı sponsorluklarını zamanından önce sonlandırdı, en unutulmazı şu anda Mercedes‘e yaklaşık 15 milyon dolar borçlu olan FTX’inki.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x