Yükleniyor...

FBI, Elon Musk’ı Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Fidyesi Ödemekten Kurtardı

FBI, Elon Musk’ın Tesla'sından fikri mülkiyeti çalma ve multi milyon dolarlık bir fidye talep etme planını engellediğini söyledi.

FIB Elon Muski Milyon Dolarlik Bitcoin BTC Fidyesi Odemekten Kurtardi

FBI, Elon Musk’ın Tesla’sından fikri mülkiyeti çalma ve multi milyon dolarlık bir fidye talep etme planını engellediğini söyledi.

Fidye, Bitcoin (BTC) Olarak İstenecekti

22 Ağustos’ta Federal Soruşturma Bürosu 27 yaşındaki Rus uyruklu Egor Kriuchkov’u tutukladı. FBI zanlıyı, bir Tesla çalışanına Tesla’ya yönelik bir kötü amaçlı yazılım saldırısında işbirliği yapması, ağındaki hassas verileri ele geçirmesi ve ardından verileri çevrimiçi olarak ifşa etmesi karşılığında rüşvet vermeye çalışmakla suçluyorlar. Zanlının daha sonra Elon Musk’tan multi milyon dolarlık fidye talep edeceği bildirildi.

Kriuchkov, 18 Ağustos 2020’de, çalışanla bir araya geldi ve komplocuların kötü amaçlı yazılım kurulduktan sonra çalışana 1.000.000 ABD Doları ödemeyi kabul ettiklerini, ancak hiçbir zaman ön ödeme yapmadıklarını ve bu durumda bu işi yapmayacaklarını açıkladı.

25 sayfalık iddianameye göre, Kriuchkov ve yardımcılarının, Tesla çalışanına, personelin katılımı için ön ödeme olarak yaklaşık 8.500 ila 11.000 dolar değerinde BTC göndermeyi kabul ettiği iddia ediliyor.

Mahkeme belgeleri, komplonun sözde beyninin Tesla’dan ne kadar para alabileceğini düşündüğünü ortaya koyuyor. Kriuchkov, kurban şirketlerin genellikle grubun başlangıçta talep ettiğinden daha az fidye parası ödemek için grupla müzakere ettiğini, örneğin bir şirketten 6 milyon ABD doları tutarında fidye istendiğini, ancak sonuçta pazarlıkla 4 milyon ABD doları ödediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner