Yükleniyor...

Fidelity, Bitcoin Saklama Hizmeti için Mart Ayını Seçti

7.

Fidelity Investments Bitcoin

7.2 trilyon dolardan fazla müşteri varlığını yöneten Amerikan yatırım şirketi Fidelity, Mart ayında Bitcoin (BTC) saklama hizmetini sunmaya hazırlanıyor. Kaynaklara göre, bu Fidelity’nin Fidelity Digital Asset Services adlı yeni bir şirketinin Ekim 2018’de yapılan lansmanından sonra atılan bir sonraki adım. Yeni şirket, finansal riskten korunma fonları, aile ofisleri ve piyasa aracıları gibi kurumsal yatırımcıları hedef alan dijital varlıklar için gözetim ve ticaret yapma hizmetleri sunacak. Şirket şimdilik perakende yatırımcılara açık olmayacak.

Fidelity, ilk çözümlerini oluşturmaya devam ederken seçkin müşterilere hizmet sunduklarını belirtiyor. Şirket, önümüzdeki birkaç ayı ihtiyaçları, yetki alanları ve diğer faktörlere bağlı olarak potansiyel müşterileri düşünerek kullanacaklarını ve öncelik sırasına koyacaklarını kaydediyor. Fidelity CEO’su Abigail Johnson, 2017 yılında şirkette Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) madenciliğini tanıtan kripto para birimlerinin açık bir savunucusu. New York’taki bir konferansta kripto paralara ilişkin konuşan Johnson, dijital para birimlerinden vazgeçmemiş büyük bir finansal hizmetler şirketinden olan sadece birkaç kişiden biri olduğunu söylemişti.

Saklama Hizmetleri Son Derece Önemli

Geleneksel hisse senetleri ve tahvil piyasalarında yaygın olan saklama hizmetleri, hırsızlık olasılığını azaltmak için bir varlık bulundurmayı teklif eden üçüncü taraf hizmetleridir. Saklama hizmetleri, bankalardan depolanan finansal varlıkları kendi amaçları için kullanmalarına izin verilmemesi nedeniyle farklılık göstermektedir. BNY Mellon, JPMorgan ve Northern Trust gibi büyük firmalar para, menkul kıymetler, altın ve elmas gibi varlıklar için saklama hizmeti sunuyor. Fidelity gibi geleneksel finans kurumları kripto alanına girmeye başlarken, kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase gibi firmalar kendi saklama çözümlerini tanıttı. Coinbase’in kurumsal müşterileri hedefleyen saklama hizmeti Temmuz 2018’de sunuldu. Borsa, geçtiğimiz altı yıl boyunca 20 milyar doların üzerinde müşterilerinin kripto varlıklarını sakladığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x