Yükleniyor...

Fidelity, Kripto Araştırma Ekibi Kuruyor

Varlık yönetim devi Fidelity, kripto para araştırma ve geliştirme departmanı kurmak için harekete geçti.

fidelity

Varlık yönetim devi Fidelity, kripto para araştırma ve geliştirme departmanı kurmak için harekete geçti. 

Bu gelişmeler kapsamında şirket, LinkedIn üzerinden bir iş ilanı yayınladı. İlana göre, alınacak olan kişi varlık yönetimi üzerinde araştırma yapacak ve yatırım teknolojisi ekibinde üst düzey bir pozisyonda rol alacak. 

Fidelity, Bu Alanda Başka Hamleler de Yapmıştı

Fidelity’nin yayınladığı ilanda alınacak olan kişilerin neler yapacağına dair bazı detaylara yer verildi. 

İlanda şu ifadeler kullanıldı: “Alınacak olan kişiler, hızla gelişen kripto ve DeFi ekonomisinin temelini oluşturan token’ların ve ilgili blockchain protokollerinin değerlendirilmesi için veri ve teknik çerçeveler üzerinde geliştirmelerde bulunacaklar.” Şirketin açtığı pozisyona gelecek kişi, Fidelity’nin geliştirmelerden sorumlu yöneticisine bağlı olarak çalışacak ve raporlarını onunla paylaşacak. 

Kripto pazarına yabancı olmayan Fidelity, 2018’de kurumsal müşterileri için ticaret hizmetleri vermeye başlamıştı. Bununla birlikte şirket, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve Ethereum’u ilk kez perakende müşterilerine sunmuştu. 

Dünyanın en büyük finansal hizmet şirketlerinden biri olan Fidelity, geçtiğimiz yıl 401k emeklilik birikim hesabı sahiplerine doğrudan Bitcoin’e yatırım yapma imkanı vereceğini duyurmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner