Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Fidelity'nin Kripto Para Platformunda Son Test Aşamasına Geçildi

Fidelity’nin Kripto Para Platformunda Son Test Aşamasına Geçildi

ABONE OL:google-news

ABD’li finansal hizmetler devi Fidelity, 31 Ocak’ta Medium hesabında yayınladığı blog gönderisi ile kripto para alım satım ve saklama platformunun son test aşamasına gelindiğini söyledi. Duyuruya göre, firma şu anda platform altyapısını oluşturmaya devam ediyor. Test işlemleri için ise küçük ve seçkin bir müşteri grubuna hizmet veriliyor. Şirket, ilk müşterilerinin nihai test ve işlem geliştirme döneminin önemli bir parçası olduklarını belirtiyor.

Hedefte Kurumsal Yatırımcılar Var

Fidelity, geçen yıl Ekim ayında yeni bir şirket olan Fidelity Digital Asset Services’i duyurması sonrası kripto platformunu geliştirildiğini açıkladı. Daha sonra Fidelity, yeni şirketin finansal riskten korunma fonları, aile ofisleri ve piyasa aracıları gibi kurumsal yatırımcıları hedef alarak dijital varlıklar için saklama ve ticari işlem hizmetleri sunacağını belirtti. Şirket ilk etapta perakende yatırımcılara hizmet vermeyecek.

Medium’daki blog yazısında Fidelity, geliştirme ekibinin mevzuata uyumluluğu sağlamak ve mevcut operasyonel süreçleri yeni kripto para birimi odaklı platforma uyarlamak amacıyla düzenleyicilerle birlikte çalıştığını belirtti. Saklama hizmeti, geleneksel finana sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Yatırımcılara para, menkul kıymetler, altın ve elmas gibi malları depolamak için bir yer sunuluyor ve böylece kaybolmaları veya çalınmaları önleniyor. Şu anda son test aşamasına giren Fidelity’nin kripto saklama hizmetinin Mart 2019’a kadar kullanıma sunulacağı iddia ediliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar