Yükleniyor...

Fidelity’nin Kripto Para Platformunda Son Test Aşamasına Geçildi

ABD'li finansal hizmetler devi Fidelity, 31 Ocak'ta Medium hesabında yayınladığı blog gönderisi ile kripto para alım satım ve saklama platformunun son test aşamasına gelindiğini söyledi.

Fidelity Kripto Para Platformu

ABD’li finansal hizmetler devi Fidelity, 31 Ocak’ta Medium hesabında yayınladığı blog gönderisi ile kripto para alım satım ve saklama platformunun son test aşamasına gelindiğini söyledi. Duyuruya göre, firma şu anda platform altyapısını oluşturmaya devam ediyor. Test işlemleri için ise küçük ve seçkin bir müşteri grubuna hizmet veriliyor. Şirket, ilk müşterilerinin nihai test ve işlem geliştirme döneminin önemli bir parçası olduklarını belirtiyor.

Hedefte Kurumsal Yatırımcılar Var

Fidelity, geçen yıl Ekim ayında yeni bir şirket olan Fidelity Digital Asset Services’i duyurması sonrası kripto platformunu geliştirildiğini açıkladı. Daha sonra Fidelity, yeni şirketin finansal riskten korunma fonları, aile ofisleri ve piyasa aracıları gibi kurumsal yatırımcıları hedef alarak dijital varlıklar için saklama ve ticari işlem hizmetleri sunacağını belirtti. Şirket ilk etapta perakende yatırımcılara hizmet vermeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Medium’daki blog yazısında Fidelity, geliştirme ekibinin mevzuata uyumluluğu sağlamak ve mevcut operasyonel süreçleri yeni kripto para birimi odaklı platforma uyarlamak amacıyla düzenleyicilerle birlikte çalıştığını belirtti. Saklama hizmeti, geleneksel finana sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Yatırımcılara para, menkul kıymetler, altın ve elmas gibi malları depolamak için bir yer sunuluyor ve böylece kaybolmaları veya çalınmaları önleniyor. Şu anda son test aşamasına giren Fidelity’nin kripto saklama hizmetinin Mart 2019’a kadar kullanıma sunulacağı iddia ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x