Yükleniyor...

Filecoin (FIL) Ana Ağına Geçti! Fiyata Nasıl Yansıdı?

Merkeziyetsiz depolama ağı Filecoin'in ana ağına, 15 Ekim Perşembe günü geçildi ve şimdi FIL token'ı, Filecoin ilk token teklifini (ICO) tamamladıktan üç yıldan fazla bir süre sonra nihayet kripto para borsalarında işlem görüyor.

Filecoin Ana Agina Gecti Fiyata Nasil Yansidi

Merkeziyetsiz depolama ağı Filecoin’in ana ağına, 15 Ekim Perşembe günü geçildi ve şimdi FIL token’ı, Filecoin ilk token teklifini (ICO) tamamladıktan üç yıldan fazla bir süre sonra nihayet kripto para borsalarında işlem görüyor.

2017’de başlayan Filecoin’in ICO’su resmen sona erdi ve toplam kazanç 205 milyon doların üzerine çıktı (ilave olarak ön satışta 52 milyon dolar toplandı).

Filecoin ağı, verileri eşler arası depolamanın tamamen yeni bir yolunu sunuyor: verilerin benzersiz bir şekilde depolandığını ve zaman içinde çoğaltıldığını doğrulamak için kriptografik kanıtlarla güvence altına alınıyor.

Filecoin ile herkes bir depolama sağlayıcısı olarak katılabilir, açık sabit disk alanından para kazanabilir ve insanlığın en önemli bilgilerini depolamaya yardımcı olabilir.

Bu, IPFS (InterPlanetary Dosya Sistemi) için önemli bir teşvik katmanı, halihazırda binlerce proje ve geliştirici tarafından kullanılan mevcut web3 depolama altyapısını geliştiriyor.

Kripto para borsası Kraken Exchange de 13 Ekim’de bir tweet ile Filecoin’i şöyle açıkladı:

“Filecoin’in ana ağı, 15 Ekim Perşembe günü 148.888 blokta başlatıldı. Ağında veri depolamak isteyen kullanıcılar, hizmet için dolar değil, yeni bir kripto para birimi kullanacaklar: FIL.

Coinkolik’in daha önce belirttiği gibi, dün dağıtılan token’ların tümü bir hak kazanma programına tabidir, bu nedenle Filecoin sistemindeki toplam 2 milyar FIL arzının yalnızca çok küçük bir kısmı dolaşımda sayılır. Haberin yazımı itibariyle tahmini dolaşımdaki arz 15.179.399’dur.

14 Ekim Çarşamba günü ShapeShift’in CEO’su Eric Voorhees, Filecoin’i kuran Ar-Ge Laboratuvarı Protokol Labs’ı tebrik ettiği bir tweet attı ve Filecoin’in “En profesyonel şekilde oluşturulmuş, özenle uygulamalardan biri” olduğunu söyledi ve “ICO döneminde ortaya çıkan değerli projelerden” olarak nitelendirdi.

FIL Token Fiyatı

Dün FIL token’ının alım satımının başlamasından kısa bir süre sonra, fiyat şu andaki seviyesi olan 50,57 dolara düşmeden önce 32.50 dolardan 114.32 dolara yükseldi.

Popüler Bitcoin maksimalisti “WhalePanda” nın FIL’in fiyat hareketi hakkında açıklama yaptı:

“Filecoin lansmanı ZCash veya Grin lansmanı gibi olacak. İlk birkaç gün için çok az miktarda az olacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x