Yükleniyor...

Filecoin (FIL) Dosyası: Dolandırıcılık İddiaları Ortalığı Karıştırdı!

Bilindiği üzere Filecoin'in ana ağa geçişi geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve bu geçiş ile birlikte kripto para biriminin token'ı FIL fiyatında artış görüldü.

Filecoin FILDosyasi Dolandiricilik Iddialari Ortaligi Karistirdi

Bilindiği üzere Filecoin’in ana ağa geçişi geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve bu geçiş ile birlikte kripto para biriminin token’ı FIL fiyatında artış görüldü. Ancak o günden bu yana bazı iddialar ortaya atıldı ve Filecoin’in birçok yatırımcısını üzebilecek gelişmeler yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter’da bir kullanıcı, Filecoin ile ilgili sarsıcı iddialar ortaya attı ve buna karşın birçok beğeni ve paylaşım aldı. Bu kullanıcı ile birlikte Tron CEO’su Justin Sun da duruma dikkat çekti ve Filecoin’i ‘çıkış dolandırıcılığı’ olarak nitelendirdi.

“200M ICO ve 3 yıllık geliştirme sonrasında 148.888 blokta Filecoin, kalibrasyon ağından ana ağa geçiş yaptı.

Filecoin çok karmaşıktır ve minimum 128GB bellek dahil olmak üzere üst düzey donanım gerektirir. Fiyat çok yüksek bir perakende satış fiyatıdır.”

https://twitter.com/NicoDeva_/status/1317689811046522880

Kimliği belirsiz bir Filecoin temsilcisi de, listelemeden sonraki dönemde fiyatın dengelendiğini iddia etti.

Temsilci şunları söyledi:

Projenin erken aşamasında sabit bir fiyatın korunmasına yardımcı olmak için bağımsız bir piyasa yapıcısı kurmak istendi çünkü fiyat şu anda bir hayli istikrarsız olabilir. bu paralar Filecoin tarafından FIL’in tasfiye edilmesi anlamına gelmez.

Planın bir parçası olarak, FIL tokenleri Huobi’nin yanı sıra diğer borsalarda da listelendi. Bu arada, Filecoin ekibi ayrıca bir blogda “ağın, ağın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için izleme sürecine girdiğini” açıkladı. Yazıda “ağın kararlı olduğu ve topluluk üyelerinin başarılı işlemleri rapor ettiği” belirtildi.

FIL Token Fiyatları

Bu plana rağmen, Filecoin token fiyatları listeledikten birkaç saat sonra düştü. Görünüşe göre, öngörülen istikrar stratejisi token fiyatının düşmesini engelleyemedi. Binance ticaret verilerinin gösterdiği gibi; token 200 dolardan açıldı, ancak bu yazım sırasında 35 dolara kadar düştü. Şikayetlere ve dolandırıcılık iddialarına yol açan, açılış fiyatındaki bu keskin düşüştür.

FIL eleştirmenlerinden biri de, token’da çıkış dolandırıcılığı yapıldığını ima eden tartışmalı isim Justin Sun oldu. Sun tweet’inde şöyle bahsetti:

“Burada dolandırıcılıktan çıkılsın mı? Her biri en yüksek değerde 300 milyon USD değerinde 200 USD için 1.5 milyon dolarlık FIL. Şimdi fiyat 60 USD’nin altında. Kilitlenme yok. Topluluğa duyuru yok. Ne kadarlık satış yaptınız?”

Geçmişte benzer iddialarla karşı karşıya kalan Sun; yatırımcıları, özellikle de ABD’den gelen yatırımcıları “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun koruması altında Filecoin ve Juan Benet’in dumping’den sorumlu tutulmasını sağlamaya” teşvik ediyor. Bazı Twitter kullanıcıları Sun’la hemfikir görünürken, bazıları ona geçmişte yaptığı yanlışları hatırlatmakta gecikmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x