Yükleniyor...

Filipin Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor

Filipinler'in ulusal borsası olan Filipin Menkul Kıymetler Borsası (PSE), düzenleyiciler yeşil ışık yaktığında kripto para ticareti sağlamak istiyor.

filipin kripto para

Filipinler’in ulusal borsası olan Filipin Menkul Kıymetler Borsası (PSE), düzenleyiciler yeşil ışık yaktığında kripto para ticareti sağlamak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PSE başkanı ve CEO’su Ramon Monzon Cuma günü CNN Filipinler’e verdiği demeçte, borsanın kripto para ticareti için ideal bir platform olacağını çünkü hem ticaret altyapısına hem de yatırımcı koruma önlemlerine sahip olduğunu söyledi. Ancak Monzon, PSE’nin şu anda Filipin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) ve kripto para birimleriyle ilgili diğer düzenleyicilerden yönergeleri beklediğini söyledi.

2019’da SEC, kripto borsaları için taslak yönergeler yayınlayacağını söyledi. Geçen yıl, SEC başkanı Emilio Aquino, SEC’in kamu yorumlarıyla birlikte taslak kuralları olduğunu ve bunları sonuçlandırmak istediğini söyledi. Ancak düzenleyici henüz herhangi bir resmi açıklama yayınlamadı.

Geçen yıl Filipinler merkez bankası, Bitan Moneytech, Rebittance Virtual Currency Filipinler ve Bexpress dahil olmak üzere ülkedeki birkaç kripto para borsasını onayladı. Merkez bankası, kripto para borsalarının havale ve transfer şirketleri olarak kaydolmasını şart koşuyor. Borsaların ayrıca kara para aklamayı önleme ve tüketiciyi koruma mekanizmaları da dahil olmak üzere başka önlemler alması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x