Yükleniyor...
Sponsored

Filipin Merkez Bankası’na Göre, Stablecoin’ler Devrim Yaratacak

Filipin Merkez Bankası üst düzey yöneticisi Mhel Plabasan, dünya geneli ödemelerde stablecoin'lerin devrim yaratabileceğini iddia etti.

Filipin Merkez Bankasina Gore Stablecoinler Devrim Yaratacak

Filipin Merkez Bankası üst düzey yöneticisi Mhel Plabasan, dünya geneli ödemelerde stablecoin‘lerin devrim yaratabileceğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mhel Plabasan, stablecoin’lerin banka kurumlara para sistemi konusunda yardımcı olacağını belirtti. Daha hızlı ve daha uygun fiyatlı işlem olanağı sağladığını belirten Plabasan, yakında bu sisteme geçebileceklerinin de sinyalini verdi.

Filipin Merkez Bankası, Stablecoin Kullanmaya Başlayabilir

Geçtiğimiz günlerde üç ülke (İsrail, Norveç ve İsveç), CBDC ile uluslararası ödemeler için testlerine başlamıştı. Bu ülkeler, uluslararası perakende ve havale ödemelerini merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile gerçekleştirecek. Dünya genelinde stablecoin’lere karşı duyulan ön yargı, ülkelerin kendi para birimlerini dijitalleştirme sürecini beraberinde getirdi.

Diğer ülkelerin aksine Filipinler, stablecoin’lerin varlığına daha olumlu bakıyor. Ada ülkesi ayrıca, bu yılın sonuna kadar kendi CBDC’sinin bir pilot versiyonunu başlatmayı planlıyor.

Katıldığı bir platformda Mhel Plabasan, şöyle söyledi;

“Hem yerel hem de sınır ötesi ödemeyi daha uygun fiyatlı, daha hızlı ve hatta sınır ötesi havaleyi verimli hale getirmek için stabilcoin kullanma olasılığında devrim yaratma potansiyeline sahip olduğunu gördük.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x