Yükleniyor...

Film Festivallerinde Blockchain ve Kripto Rüzgarı

Son yıllardaki film festivallerinde, blockchain ve kripto destekli film projelerinde ve girişimlerinde ciddi bir artış gözlemlendi.

Film Festivallerinde Blockchain ve Kripto Ruzgari

Son yıllardaki film festivallerinde, blockchain ve kripto destekli film projelerinde ve girişimlerinde ciddi bir artış gözlemlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web3 ve blockchain teknolojileri, eski sistemler ile yavaş yavaş entegre olarak yenilikçilik getirmeye devam ediyor. Özellikle blockchain ve kripto alanında, birçok eski sistemden kalma girişimde değişimler gözlemlendi. Kripto para piyasasında da sık sık öne çıkan müzik projeleri, bu alanda öne çıkanlardan birisi oldu. Son zamanlarda, film endüstrisi de blockchain ve kripto rüzgarına kapıldı.

Film Festivallerinde Blockchain ve Kripto Projeleri Dikkat Çekiyor

Slamdance Film Festivali‘nde bu yıl, blockchain destekli kitlesel fonlama platformu Untold.io aracılığıyla finansman sağlayan Fuzzy Head‘in galası yapılacak.

Untold.io CEO’su Ali Aksu, film yapımcılarının blockchain teknolojilerini kullanabileceğinin mesajını verdi. Aksu, Fuzzy Head üzerinden konuşarak, blockchain teknolojisi sayesinde farklı yatırımcılardan da yatırım fırsatı gelebileceğini belirtti.

Aksu’nun da bahsettiği gibi, bir sermaye ve maliyet ile ortaya çıkan filmlerin kripto ve blockchain teknolojisi sayesinde daha fazla kitleye ulaşma potansiyeli bulunuyor. Akreditasyon, üyelik, kayıt, kimlik zorunluluğu gibi olayların dışında kalan kripto, film yapımcılarına yatırım açısından büyük kolaylık sağlayabilir.

Aksu, ayrıca şunları söyledi;

“Film endüstrisindeki kripto/blockchain entegrasyonlarının en önemli yönü, uyumlu güvenlik belirteçleri ve NFT’ler aracılığıyla artan hayran katılımı yoluyla her türden yatırımcıya yeni bir varlık sınıfı açmak olacak.”

Daha önce de Filmio isimli bir blockchain platformu, 2019 yılında Sundance Film Festivali‘ne katılmıştı. Ayrıca Liquid Media Group, geçen yıl Sundance Film Festivali’nde ilk blockchain film akışını duyurmuştu. 2022 yılında Russel Crowe, Prizefighter filmini kısmen finanse etmek için NFT’leri kullanmayı tercih etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x