Yükleniyor...

Finans Devinden Gelen Kripto Paralar Sıfırlanabilir Uyarısına Bitcoin (BTC) Teorili Yanıt!

Dünyanın en büyük servet yöneticilerinden birinin stratejistleri, rekor ralliyle beraber piyasaya yeni giren kripto para yatırımcılarına bir uyarıda bulundu:

finans devinden gelen kripto paralar sifirlanabilir uyarisina bitcoin btc teorili yanit

Dünyanın en büyük servet yöneticilerinden birinin stratejistleri, rekor ralliyle beraber piyasaya yeni giren kripto para yatırımcılarına bir uyarıda bulundu: Hala tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

UBS Global Wealth Management’a göre, kripto para birimlerinde eninde sonunda sıfırı görmeye engel olacak hiçbir şey yok. Wall Street, Bitcoin rallisinde daha önce hiç olmadığı iyimse dururken, İsviçre firması fiyatların yakın vadede yükselebileceğini ancak sektörün uzun vadede varoluşsal risklerle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Küresel gelişmekte olan piyasaların baş yatırım sorumlusu Michael Bolliger de dahil olmak üzere yazarlar, Perşembe günkü bir raporda, şu ifadeleri kullandı:

“Daha iyi tasarlanmış bir sürüm piyasaya sürüldüğünde veya düzenleyici değişiklikler bu duyguyu bastırdığında bir kripto para biriminin fiyatının sıfıra düşmesini durduracak çok az şey var.”

Stratejistler, artan müşteri ilgisine yanıt olarak, “Netscape ve Myspace, yaygın popülerliğe sahip olan ancak sonunda ortadan kaybolan ağ uygulamalarının örnekleridir” diye yazdı. Bitcoin’in 35.000 dolara gerilemesi dünyanın en büyük para yöneticileri arasındaki tartışma da körükleniyor. Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi ünlü yatırımcılar sektöre girerken, eleştirmenler kumar, skandal ve manipülasyon görüyor.

Kısa vadede kripto para fiyatları, piyasa ivmesi, kurumsal benimseme ve sınırlı arz ile yeniden yükselebilir. Ancak stratejistler, İngiltere’nin belirli kripto para türevi ürünlerin perakende yatırımcılara satışını yasaklama kararına atıfta bulunarak, uzun vadede piyasanın düzenleyici müdahale riski taşıdığını söyledi.

UBS’ye Bitcoin’li Yanıt Geldi

En ünlü Bitcoin savunucularından birisi olan Anthony Pompliano, UBS’nin bu açıklamalarını paylaşarak farklı bir değerlendirmede bulundu. Pomp, UBS’nin yakın zamanda Bitcoin satın aldıklarını açıklayacaklarını dile getirdi. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“ÇEVİRİ: UBS birkaç hafta içerisinde Bitcoin satın aldıklarını duyuracak.”

Pomp’un bu ifadeleri kullanmasının nedeni daha önce de birçok önemli firma, yatırımcıları kripto paralar ve özellikle Bitcoin hakkında uyarmış fakat daha sonra yatırım seçeneklerine Bitcoin’i eklediklerini açıklamıştı. Pomp’un mantığına göre yakın zamanda UBS de BTC yatırımı yaptıklarını kamuoyuna açıklayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x