Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Finans Uzmanı Ric Edelman: Bu Yıl Bir Bitcoin ETF'si Piyasaya Sürülecek

Finans Uzmanı Ric Edelman: Bu Yıl Bir Bitcoin ETF’si Piyasaya Sürülecek

ABONE OL:google-news

Edelman Financial Engines’in kurucusu Ric Edelman, CNBC ile yaptığı bir röportaj sırasında bu yıl bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürüleceğini söyledi. Edelman, bu yıl bir Bitcoin ETF’sinin onay olmasının neredeyse kesin olduğunu, ancak tek sorunun bunun ne zaman gerçekleşeceği olduğunu dile getirdi.

Kutsal Sepetler Olarak Görülüyor

Genel olarak, ETF’ler fonun paylarında orantılı olarak temsil edilen bir varlık sepetini izleyen menkul kıymetlerdir. Bitcoin ETF’leri kripto para biriminin fiyatı ve benimsenmesi için kutsal sepetler olarak görülüyor. Daha önce SEC, Bitcoin ETF başvurularına ilişkin güvenli bir gözetim hizmetinin olmayışı ve denizaşırı ticaret platformlarındaki yönetim eksikliği konusunda duyduğu endişeyi dile getirmişti. Edelman ayrıca Bitcoin’i SEC’in ulaşamayacağı kadar küresel işlem gören varlıklar olduğunu söylediği petrol ve altın ile aynı kategoride görüyor.

2018 yılında kurulan Edelman Financial Engines, danışmanlık şirketleri Edelman Financial Services, LLC ve Financial Engines Advisors, L.L.C. Edelman Financial Engines, bir müşavirlik firması olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin yönetimindeki varlıkların toplam değerinin 205 milyar dolar olduğu bildiriliyor. Aynı röportajda ETFTrends.com’un genel yayın yönetmeni Tom Lydon, Bitcoin ETF’lerinin çok büyük bir ilgi gördüğünü söyledi. Ocak ayında, Chicago Board Options Exchange’in (CBOE) yanı sıra yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler şirketi SolidX, SEC’e yaptıkları Bitcoin ETF başvurusunu geri çekmişti. Bazı kural değişikliklerinin yapılmasının ardından aynı ay içinde yeniden başvuruda bulunuldu. Bir CBOE sözcüsü Cointelegraph’a konuşmuş ve geri çekme kararının ABD hükümetinin kapatılmasının sonucu olduğunu söylemişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar