Anasayfa Borsalar Finans ve Teknoloji Sektörünün 2 Önemli İsmi Paribu Danışma Kurulu’nun Üyesi Oldu

Finans ve Teknoloji Sektörünün 2 Önemli İsmi Paribu Danışma Kurulu’nun Üyesi Oldu

ABONE OL:google-news

Girişimci ve akademisyen Cemil Şinasi Türün ve ekonomist Bikem Kanık hacim bakımından Türkiye’nin en büyük dijital varlık işlem platformu Paribu’nun Danışma Kurulu’nun üyesi oldu.

Yapılan duyuruda, her iki ismin de Paribu’nun başarılarını global ölçeğe taşıma çalışmalarında görev üstlenecekleri kaydedildi.

Bikem Kanık Kimdir?

Bikem Kanık

25 yıllık kariyerinde ekonomi ve finans profesyoneli olarak farklı alanlarda hizmet veren Bikem Kanık, bankacılık sektöründe de çalışmalar yürüten, yatırım bankacılığı konusunda öncü isimlerden biri. Kanık, menkul kıymet yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği, hazine müdürlüğü, kurumsal finansman müdürlüğü, yerel ve uluslararası firmalarda iş geliştirme ve strateji direktörlüğü yaptı.

Yerel ve uluslararası şirketlerde danışmanlık, yönetim ve denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Kanık risk yönetimi konusunda da çalışmalar yapıyor.

Cemil Şinasi Türün Kimdir?

Cemil Şinasi Türün

30 yılı aşkın tecrübesi ile fintech ve pazarlama dünyasındaki öncü isimlerden olan Cemil Şinasi Türün, bilgisayar oyunlarından üç boyutlu sanal dünyalara kadar yaptığı birçok çalışmayla biliniyor.

Yerel ve uluslarası firmalar için kampanyalar hazırlayan Türün, teknoloji, kripto para, dijital varlık ve blokzincir konularında da projeler üretmiş bir isim. Özellikle Borsa İstanbul bünyesindeki Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun blokzincir danışmanı olarak görev yapan Türün, Türkiye Bankalar Birliği’nin resmi blokzincir eğitmeni olmakla birlikte Bilgi Üniversitesi’nde “Blockchain & Cryptocurrencies” dersleri vermeye devam ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,365TakipçilerTakip Et
615AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar