Yükleniyor...

Finansal Analistler Brexit’in Kripto Para Fiyatlarını Yükselttiği Görüşünde

Piyasa istihbarat firması Cindicator tarafından yapılan yeni bir anket, Brexit'in kripto para fiyatlarını yükseltebileceğini gösteriyor.

İngiltere Brexit Kripto Para Fiyatları

Piyasa istihbarat firması Cindicator tarafından yapılan yeni bir anket, Brexit’in kripto para fiyatlarını yükseltebileceğini gösteriyor. Brexit krizi İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla ilgili artan belirsizlikten dolayı çıktı.

Cindicator, kısa bir süre önce finansal analistlerin İngiltere’nin Avrupa Birliğin’den çıkmasının kripto para fiyatlarını nasıl etkileyeceğini gösteren bir anket yaptı. Ankete katılan finansal analistlerin %62’si Brexit’in daha yüksek kripto para fiyatlarına yol açacağına inandığını söyledi.

Buna ek olarak, ankete katılanların %74’ü aynı zamanda finansal portföylerinde kripto para tutmayı düşündüklerini bildirdi. Brexit’in hala etkilerinin belirsiz olduğu ve derece tartışmalı bir konu olduğu unutulmamalı.

İngiliz Parlamentosu geçtiğimiz günlerde İngiltere Başbakanı Theresa May’ın Brexit anlaşması yeterli desteği alamadığı için Brexit sürecini kontrol altına almaya çalıştı. Ancak, Parlamentonun May’in yaşadığı gibi yola nasıl devam edeceğine karar vermede zorluk çektiği görülüyor. Nitekim geçtiğimiz Çarşamba günü ileriye dönük bir uzlaşma yolu bulmak amacıyla sekiz Brexit seçeneği Parlamento’da oylandı. Sekiz seçeneğin tümü milletvekilleri tarafından reddedildi.

Brexit Kripto Para Düzenlemelerini Nasıl Etkiler?

Brexit hala belirsizliğini koruyan bir mesela. Meselenin İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkmasıyla çözülmesi durumunda bunun kripto para düzenlemeleri için etkileri olabilir.

Cindicator’un anketinen katılanların %44’ü Brexit sonrası İngiltere’nin kripto para düzenlemesine yönelik ilerici bir tutum almaya eğilimli olabileceğine inandığını söylüyor. Ayrıca Cindicator, bunun gelecekteki Blockchain yeniliklerini mümkün kılabileceğini ve daha fazla benimsenmeyi teşvik edebileceğini ileri sürüyor. Buna karşılık, ankete katılan analistlerin sadece %9’u Brexit sonrası İngiltere’nin dijital varlıklar konusunda olumsuz bir duruşa sahip olacağına inanıyor.

Cindicator’un bulgularının arkasındaki mantık son derece sağlam. İngiltere, Brexit ile devam etmeyi seçerse bu yatırımcıların belirsizliğini artıracak. Bu nedenle, İngiliz Sterlini muhtemelen daha da değer kaybedecek. Sonuç olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri düşen İngiliz Sterlini’ne karşı hem korunmak hem de gelecekteki sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için daha cazip hale gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner