Yükleniyor...

Finansal Piyasalar ve Bitcoin (BTC) Koronavirüs Karşısında Diz Çöküyor

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı son sekiz gün boyunca 6.

Finansal Piyasalar ve Bitcoin BTC Koronavirüs Karşısında Diz Çöküyor

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı son sekiz gün boyunca 6.450 dolar ila 6.850 dolar aralığında işlem yaptıktan sonra yaklaşık 6.100 dolara kadar düştü. Bitcoin fiyatındaki aşağı yönlü hareketin benzeri geleneksel piyasalarda da görüldü ve önemli kayıplar yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen kripto para birimi büyük dalgalanmalara tanık olduğundan, Bitcoin fiyatı son birkaç hafta boyunca oldukça değişken oldu. Bitcoin ayrıca, dünya finans piyasalarına uygun olarak tepki gösterdi.

Bitcoin’in (BTC) Önümüzdeki Günlerde Düşmeye Devam Etmesi Bekleniyor.

COVID 19 dünyaya yayılmaya devam ettikçe, insanların yaşamları üzerindeki etkisi hızla artıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki işsizlik oranı oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Dow 915 puan kaybıyla kapanırken, S&P 500 %3,37 oranında geri çekildi ve Nasdaq %3,79 oranında değer kaybetti. Dünyanın dört bir yanındaki finans piyasalar düşüşü izledi ve hükümetlerin çabalarına rağmen değer kaybına devam etti. Küresel belirsizliğin Bitcoin üzerindeki etkisi de son 24 saatte fiyatı yaklaşık %8 düşürdüğü için açıkça görülebilir.

ABD’de 100.000’den Fazla Pozitif COVID 19 Vakası

ABD, ülkede 100.000’den fazla pozitif COVID 19 vakası ve 1700’den fazla ölüm bildirdi. Küresel pandemi, ekonomi çökmeye devam ederken tüm dünyayı duraklattı ve insanlar ufukta umut olmadan işlerini kaybetmeye devam ediyorlar. Bu eşi görülmemiş küresel salgının mali etkisi de oldukça ciddi olacağa benziyor. Hükümetler tarafından açıklanan birkaç teşvik paketine rağmen, finansal piyasalar küresel salgının ortasında canlanamadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x